Nokia giriş seviye cihazlar arasında her zaman hatrı sayılır bir yere sahip olmuştur. Hatta bu alanın sürekli lideri de diyebiliriz. Rakiplerinin çabalarına karşılık giriş seviyesinde her zaman sürekli Nokia tercih edilmiştir.

1280’in görevini tamamlamasının ardından piyasanın yeni, popüler giriş seviyesi telefonu Nokia 100 oldu.

Sanırız Nokia bundan sonraki giriş seviyesi modellerinde de monochrome ekrandan vazgeçip, renkli ekran kullacak gibi. 2010’lu yıllara geldiğimizde zaten yeteri kadar demode olmuşlardı.

Uzun şarj süresi ve sağlam yapı yine vazgeçilmezler. Şarj süresi 1280’den bile daha iddialı, bekleme süresi uzatıldığından, kullanıma bağlı 10 günü görebiliyor. Bu ayrıntı telefonun en dikkat çekici yanı.

 

Kutusundaki artısı kulaklığı. 1280’de de Fm radyo özelliği vardı fakat kutusunda bir kulaklık gelmiyordu. 100’de bu durum değişmiş ve 3,5 mm girişli sokete uygun bir kulaklık kutuya koyulmuş.

Basit kullanım, uzun şarj süresi ve sağlam kasa yapısıyla birlikte giriş seviyesi telefonların en önemli özellikleri. 100’de de aynı durum söz konusu ve menü çok basit. Ayrıca tasarımı Nokia’nın diğer giriş seviyesi telefonlarına göre daha kaliteli ve daha şık.

Nokia 100’ü tercih etmeniz için diğer giriş seviyesi telefonlar gibi bir çok sebebiniz var. İkinci telefon olarak kullanabilirsiniz, ağır bir işle uğraşıyorsanız uzun ömründen dolayı tercih edebilirsiniz, yaşı ilerlemiş ve sadece kullanım basitliği arayan yakınlarınıza düşünebilirsiniz vs. vs. Benim telefondan anladığım sadece ‘alo’ demek diyenler için de ideal.

NOKIA 100 Teknik Özelliklerine göz atmak için lütfen tıklayın.

Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir