Next Tabloid 7  modelini rootlarsanız içinde kurulu olan Android işletim sisteminde süper kullanıcı konumuna yükselirsiniz. Bu konum size yazılımda değişiklik yapma hakkı ve uygulamaların yazılım kodlarına erişim izinlerini kontrol etme hakkı verir.

İzin kontrol işlemlerini tablete kurulacak olan SuperSu uygulaması üzerinden yapabileceksiniz. Root işlemi tabletinizden herhangi bir bilgi silmeyecektir.

Başlamadan önce tabletinizin ayarlarından Geliştirici seçenklerini açıp buradaki USB hata ayıklama modunu aktfleştirmelisiniz.

Screenshot_2015-02-15-14-22-54

Tableti USB kablsou ile bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Windows sürücüleri ototmatik olarak yükleyecektir. Yükleme işlemini bilgisayarın sağ altındaki sürücü yükleme ikonundan takip edebilirsiniz. Sürücülerle sorun yaşarsanız Kingo Root programını kurduktan sonra Kingo Root ile yüklemeye de çalışabilirsiniz.

İşlem boyunca antivirüs programınızı kapatmanızı öneririz. Programda virüs yoktur ancak bazı antiviürs programları yine de uyarı vermektedir.

 -Kingo Android Root

Programı indirip kurun ve açın. Güncelleme isterse güncellemesini yapın. Biz bu programın 1.3.1 sürümünü kullanarak işlemi gerçekleştirdik.

Bağlantı kurulduğunda program penceresinde ROOT butonu aktifleşir. Butona tıklayıp işlemi başlatabilirsiniz. Program internete bağlanıp tablete uygun root dosyalarını indirecektir. İşlem başarıyla bittiğinde FINISH butonunu göreceksiniz. Programı kapatabilirsiniz. Bu arada tablet kendini kapatıp yeniden açabilir. Tablet açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını bulun. Uygulamayı açın. Uygulamada sıkıntı yoksa tabletiniz başarılı bir şekilde rootlanmış demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir