Next Tabloid 7 HR70-01A modeli Android işletim sistemine sahip bir tablettir.  Android işletim sistemi de bilindiği gibi sık sık çöken bir sistemdir. Sistem çöktüğünde veya farklı yazılımsal hatalar aldığınızda yazılımı yeniden yüklemek çözüm olmaktadır.

Anltacağımız yükleme işleminde Next markasının orjinal yazılımını bulamadığımız için tablete uyumlu farklı bir rom yükleyeceğiz. Bu rom rootludur. Yani modifiye edilmiştir. Türkçe dil desteği vardır.

Yazılım yüklemesi aynı zamanda format işlevini de göreceğinden tabletteki tüm kişisel verileriniz silinecektir. Eğer yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca yükleme esnasında bataryanın bitmesini engellemek için tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Next Tabloid 7 HR7001A PAD Product Tool & Rom

Dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. Tool ve firmware klsörleri olcaktır.

Başlamadan önce tabletinizi açıkken USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Genelde sürücüler otomatik yüklenir.(Sürücü  sorunu yaşarsanız Aygıt Yöneticisini açıp ünlemli aygıtın ismini yorum bölümüne yazarsanız sürücüyü bulmanıza yardımcı olabiliriz.)

Sürücüler yüklenince bağlantıyı kesin. 1.06 tool klasrü içeresindeki MainApp.exe programını çalıştırın.

next tabloid 7 yazılım yükleme 1

Progam açlılır açılmaz sizden yazılım dosyasını seçmenizi isteyecektir. Firmware klsöründe bulunan 20140530_V44_j0709_800_480_16bit_1680_4Gsensor_2camera_etv_twd.fw dosyasını seçin. Karşınıza aşağıda ekran gelecektir.

next tabloid 7 yazılım yükleme 2

Replace butonuna tıklayın. Yükleme işlemini başlatacak olan DOWN butonu pasif görüncektir. Şimdi tableti açıkken USB kablosuyla bilgisayara bağlayalım. (Çalışır halde,donmuş halde veya sürekli reset atar halde olabilir, farketmez.) Sürücüler yüklendiğinde aşağıdaki ekrandaki gibi 1 USB Device Detected yazını görürsünüz ve Yükleme çubuklarının birinde veya ikisinde Ready yazar.

DOWN butonu aktif olduğunda butona tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Yükleme sürerken yükleme çubuğu da işlem seviyesini gösterecektir. Yükleme esnasında bağlantı koparsa USB kablsounu tabletten çıkrıp tekrar takın.

Yükleme işlemi bittiğinde yükleme durum çubuğunda Successful yazar. Bu işlemin başarıyla bittiğini gösterir. USB kablosunu tabletten çekip tableti güç tuşuyla açın. İlk açılış bir zaman alabilir. Tabletin tamamen açılmasını bekleyin.

48 thoughts on “Next Tabloid 7 HR70-01A Tablet Yazılım Yükleme”
 1. ben yazılım atamadım buton hicbir şekilde etkin olmuyor bütün sürücüleri yüledigi halde yardım edermisiniz lütfen

  1. DOWN butonu aktif OLMUYOR TABLETİ TANIYOR SÜRÜÇÜLER HEPSİ YÜKLÜ NE YAPMAM LASIM TABLET ACIKKENDE DENEDİM KAPALI İKENDE DENEDİM HİC BİR ŞEKİLDE OLMUYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM SAYGILAR

   1. Konu çok eski ve bu yüzden zamanla gelişen olumsuzluklardan haberdar değiliz. Yapabileceğiniz en basit şey işlemi başka bir bilgisayardan denemek.

    1. Sürücüler yüklendiyse sadece bilgisiayarı yeniden başlatın ve işlemi baştan başlatın. Buna rağmen başarılı olanıyorsanız tabletin soketinde bir sorun olabilir.

  1. Programı kurduğunuzda sürücüler yüklenir zaten. bilgisayarınızla ilgili bir sorun olabilir, mümkünse windows 7 yüklü başka bir bilgisayar deneyin.

 2. bilinmeyen aygıt
  Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)

  Aygıt bilgi kümesi veya öğesi için seçili sürücü yok.

  Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir’i tıklatın.

 3. abicim tableti bilgisayar görmüyor. tablet next yazısında takılı kaldı. ve tabletin soketindede sorun yok çünkü ben oradan şarj ediyorum. yardımcı olurmusunuz. Tabletlemi ilgili bilgisayarlamı.

  1. tabletin şarj oluyor olması data yollarının çalışıyor olması anlamına gelmez. Başka bir bilgisayarla deneyin, yine aynı sorunla karşılaşırsanız soketi kontrol edin.

 4. dawna bastıktan sonra switch_to_andfu_timeout kaldı zamanda 1.01 de kaldı tüm adımları harfiyen uyguladım

 5. Dediğiniz gibi sorunsuz bir şekilde yükleme gerçekleşti.Ancak garip bir sorun var.hafıza kartını cihaza bağladığım da cihazın hoparlöründen ses gelmiyor sadece kulaklıktan ses geliyor.Kartı çıkardığımda ise sorunsuz ses geliyor.Neden olabilir.(yazılım yüklemeden önce ses sorunu yoktu yani sorun yazılımdan kaynaklanıyor sanıyorum)

 6. USTAM YA AYGIT YONETİCİSİNİ YAZIYORUM UNLEM İŞARETİ VAR P706 HERHALDE DRİVERİ EKSİK O YUZDEN PC GÖRMÜYOR YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM USTAM ŞİMDİDEN TEŞŞEKÜRLER

 7. next tabloid 7 aygıt yöneticisinde ünlem işareti var. bir türlü düzeltemedim. yardımcı olursanız sevinirim

  1. bilgisayrınızı yeniden başlatın, buna rağmen düzelmiyorsa farklı bir işletim sistemi bulunan başka bir bilgisayarda deneyin lütfen. aygıt yöneticisindeki aygıtın ismini de buaraya yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

  1. öncelikle bataryada enerji olduğundan emin olmalısınız. cihazı şarja takip 1 saat kadar bekleyin, buna rağmen bir hareketlenme olmuyorsa;

   1: tablet şarj olmuyor olabilir.(şarj aleti bozuk olabilir, şarj soketi bozuk olabilir, tabletin bataryası bozuk olabilir)

   2: yazılımı çökmüş olabilir.( yaızlım yüklemesi deneyebilirsiniz.)

     1. Hocam Next logo kısmında takılı kalıyorken nasıl yazılım yüklenebilir ki ? Onu merak ediyoruz esasen. Yanii USB ile bilgisayara bağladıktan sonra sürücülerin yüklenme kısmını nasıl yapabilir mesela ? Logoda takılı kalıyor ki zaten :D Lakin android sisteminin recovery bölümüne girebiliyoruz, yanii wipe/data gibi seçeneklerin olduğu kısıma. Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

      1. makaleyi okursanız nasıl yükleme yapabileceğinizi anlattık. lütfen OKUYUN.

       işlemleri doğru yapmanıza rağmen tabletle bağlantı kuramıyorsanız, tabletin soketi arızalı olabilir.

 8. driver sorunum var farklı kablo ile de denedim tablette sokat sorunu da yok lehimlerini vs. sıkıntısız tabloid hr70-01a olarak ünlem işareti var driver lazım ne yapabilirim

 9. tabloid_HR70-01A abi tableti PC ye bağlayınca tableti görmüyor aygıt yöneticisinde de bu çıkıyor yardımcı olurmusunuz

  1. bilgisayarınızı yeniden başlatıp deneyin, yine görmüyorsa farklı bir kablo ve bilgisayar deneyin, buna rağmen görmüyorsa tabletin soketinde sorun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir