Next HR70-01A Tabloid 7 Tablete Format Atma

Next HR70-01A tablet bilgisayarınıza herhangi bir nedenden dolayı format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Next HR70-01A, Android 4 işletim sistemi kullanan bir tablet ve format yöntemi aynı işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarla benzerlik gösterir.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silineceğinden, lütfen mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın. İşlem sırasında tabletin düşük şarj dolayısıyla kapanıp zarar görmesini engellemek için de tableti iyice şarj ederek en az %25 seviyesinde olmasını sağlayın.

HR70-01A model tabletlere format atmak için iki farklı yöntem mevcut. İlk yöntem için tabletin menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutmak ya da bloke etmek, uygulama veya işletim sistemi hataları gibi nedenlerden menüye erişimde sıkıntı çıkaran cihazlar için en geçerli olan onarım moduna(recovery mode) ulaşmaktır. Bunun için tabletin arkasındaki ‘reset’ düğmesini kullanmalısınız.

Next-HR70-01A-tabloid-7-hard-RESET-format-atma

Cihaz açıkken tabletin arkasında bulunan ‘Reset’ düğmesine dokunun. Düğmeye dokunduğunuzda tablet yeniden başlamak üzere kapanır.

Tablet açılıp ‘Next’ logosu belirdiğinde hemen art arda 2 kez açma-kapama(kilit) tuşuna dokunun. Bu aşamada 30 saniye kadar tabletin onarım moduna(recovery mode) geçmesini beklemelisiniz.

Tablet onarım moduna geçtiğinde dokunmatik ve ses tuşları çalışmaz! Onarım moduna geçiş için kullandığınız 2 kez art arda açma-kapama(kilit) tuşuna basma hareketini, seçeneklerin aşağı hareketi için kullanmalı, yine açma-kapama tuşuna uzun basarak(6-7 saniye kadar) da seçim yapmalısınız.

Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuna 6-7 saniye kadar uzun basarak seçim yapın.


Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine art arda 2 kez açma-kapama tuşuna basma hareketiyle ‘Yes-delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuna 6-7 saniye basarak seçim yapın.

Tablet sıfırlama işlemini yaparak ilk ekrana döner. Burada çıkış yapmadan önce ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de aynı mantıkla onaylamak, tabletin ön belleğini temizleyecektir.

Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini onaylamak için açma-kapama tuşuna 6-7 saniye kadar uzun basın ve cihazın yeniden başlamasını bekleyin.


İşlem tamam! Artık tablet yeniden kullanıma hazır.

Eğer format atma işlemi sorununuzu çözemediyse, yazılım(Rom) yükleme ve güncelleme işlemi uygulamanız gerekir. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan yardım alabilirsiniz.

Next HR70-01A Tabloid 7 YAZILIM GÜNCELLEME

Author: Tayfun Sağır

32 thoughts on “Next HR70-01A Tabloid 7 Tablete Format Atma

  1. Tablet açılıp ‘Next’ logosu belirdiğinde hemen art arda 2 kez açma-kapama(kilit) tuşuna dokunun. Bu aşamada 30 saniye kadar tabletin onarım moduna(recovery mode) geçmesini beklemelisiniz. <= Bu paragrafa dikkat etmelisin, bir kaç kez dene, kolay olmuyor.

 1. hocam ayarlardan fabrika ayarlarına dön dedim ardında tablet kapadı sonra siliniyor yazdı şu anda ekranda hiç birşey yok ne yapmalıyım

  1. hiç bir tepki alamıyorsanız bir teknik servise göstermeniz iyi olacaktır, büyük olasılıkla donanımsal bir sorundur,

 2. merhaba hocam her sey guzel hoşta hepsını yapıyorum Yes Delete User seçeneği yok dediğiniz menüde hepsi var sadece o yok nedendır sızce ?

   1. Editörün dediği gibi makaleyi dikkatli okumanız lazım. Next logosundayken (Tabletin Şarjı Full olmalı) arkadaki reset tuşuna bir kere ataçla basın. tekrar next logosu geldiğinde power tuşuna 2 kez bas bırak yapın 30 sn. sonra menü geliyor menü de de dokunarak işlem yapabiliyorsunuz tuşlara gerek kalmıyor ben biraz önce format attım.

    1. ellimin koriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  1. link resmi sitesinin linki, sanırım kaldırmışlar, yazılım için şu an başka link mevcut değil.

 3. hocam cooook tesekkurler…
  next bayisini cok buyuk ugrastan benide 20 lira odemekten kurtardiniz :-)

  1. tabletinizin modeli Next HR70-01A değilse olmaz. kendi modelinize uygun işlemi araştırın lütfen.

  1. bahsedilen işlem Next HR70-01A modeli içindir. kendi modelinize uygun format yöntemini araştırın.

  1. Slm kardeş Bloke sorunu benim tablettdede var Reset atmaya çalışıyorum yazılanların aynısını yapıyorum ama tablet Reset moduna geçmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir