MTK işlemcili telefonlara herhangi bir yazılım yardımı olmadan imei onarımı yapabilirsiniz. Bunu yapmak için daha çok google play üzerinden indirilen Mobileuncle MTK Tools veya Engineer Mode MTK benzeri uygulamaları kurarak imei yazılıyor. Fakat bazı MTK işlemcili telefonlarda bu uygulamalar yardımıyla imei onarımı yapmak da mümkün olmuyor.

Öncelikle Android Market‘e (google play) girerek “Mobileuncle MTK Tools” adlı uygulamayı kurun veya * # * # 3646633 # * # * cihazınıza kurun. Google play e MTK Engineer yazarak arama yaptırabilirsin. Ardından “Mobileuncle Tools” programını açarak menüden “Engineer Mode” seçeneğine girin. (veya MTK settings yazar) Burada karşınıza çıkan seçeneklerden de “Engineer Mode (MTK)” seçeneğini seçin. Aşağıdaki resimlere uygun bir şekilde yazabilirsin:

Aşağıdakileri sırayla yapabilirsiniz:

2: Menüyü sola doğru kaydırarak Connectivity sekmesine gelin.

3: CDS information butonuna dokunun.

4: Radio information butonuna dokunun.

5: Phone 1 butonuna dokunun.

6: AT+ yazın çubuğa dokunun ve hemen yanına E yazın.

7: AT+EGMR=1,7,” “ seçeneğini seçin.

8: ” “ arasına 1. imei numaranızı yazın.

9: SEND AT COMMAND butonuna dokunun.

Bu şekilde eğer telefonunuzda 2. bir hat varsa onun içinde benzer şeyleri yapabilirsiniz.

Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldığında *#06# kodu ile imei numaralarını kontrol edin. İşlem tamamdır.

ÖNEMLİ!!! IMEI değiştirmek suçtur. Lütfen orjinal imei numaranız ile işlem yapınız. 

HKNKR

6 thoughts on “MTK Android Cihazlarda IMEI Onarımı”
  1. at command is failed hatasını alanlar… çözüm basit… AT+EGMR=1,7,” “ burada AT ile + arasında bir boşluk bırakın olur..

  2. sa abi bende discovery 2 plus var imei yerinde geçersiz imei yazıyo mtk tools u indiriyorum radio information hepsini yapıyorum imeisini yazıyorum fakat bende send at command yazmıyo at command is failed yazıyo neden böyle bi hata verir ?

    1. Geçersiz ibaresi bulunan cihazların dosya sisteminde sıkıntı vardır genelde, bu yüzden imei yazılamaz, önce geçersiz ibaresinin düzeltilmesi lazım. yazılım yüklemeyi deneybilirsiniz.

  3. lenovo vibe x2 to imeisi iptal olmuştu kaç gündür denemediğim program kalmamıştı .ama bu programı kurdum dakka bir gol bir anında çözdü olayı .emeği geçen arkadaşa çok teşekkür ederim.helal olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir