Motorola Moto G Format Atma

Motorola Moto G model telefonunuzun model – desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz tuş kombinasyonu ile format atmanız gerekmektedir. Tuş kombinasyonu ile format işlemi menüye ulaşamadığınız durumlarda önerilir.

Uygulamasal, kasma, donma gibi problemler yaşıyorsanız menüden telefonunuzu sıfırlamanızı öneririz. Sıfırlama işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgilerinizi ve uygulamalarınızı silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Format esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için lütfen telefonu şarj edip batarya seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Menüden sıfırlama için Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika verilerine sıfırla – Telefonu sıfırla yolunu izleyebilirsiniz.

Menüye ulaşamadığınız durumlarda ise dediğimiz gibi tuş kombinasyonu ile Recovery Mode‘a ulaşmanız gerekecek. Bunun için telefonunuzu kapalı konumuna getirin.

motorola moto g format atma

Telefon kapalıyken ses kısma tuşuna 2-3 saniye basılı tutup güç düğmesine de basın. Her iki düğmeyi de 2-3 saniye basılı tutup bırakın. Ekranda Boot Mode seçenekleri çıkacaktır.

Ses kısma tuşu ile Recovery seçeneğinin üstüne gelip ses açma tuşuna  basın. Telefon kendini yeniden başlatarak Recovery Modta açacaktır.

Android 4.4.2 sürümünde Komut Yok uyarısıyla karşılaşacaksınız. Bu durumda  ses açma + güç tuşlarına aynı anda basıp 2 saniye basılı tutun. Recovery Mode açılacaktır.

Ses ksıma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip kilit(güç) tuşuna basın. Ses kısma tuşuyla Yes — delete all user data seçeniğinin üstüne gelip tekrar kilit(güç) tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneğinin üzerindeyken tekrar kilit(güç) tuşuna basıp telefonu yeniden başlatıyoruz. Telefon formatlanmış şekilde açılacaktır.

Author: Halil Akgül

17 thoughts on “Motorola Moto G Format Atma

 1. dedıgınızı yapıyorumda FTM dıye bır ekran acılıyor sonra hıcbırsey yapılmıyor o durumlarda ne yapmalıyız

 2. Merhaba
  Komut yok yazisindan sonra güc ve ses acma dugmesine basiyorum ancak biraz zaman sonra telefon normal sekilde aciliyor yani format atilmamis sekilde. Ne yapmam lazim?

  1. Merhaba, bazı cihazlar için box(program kutusu) mevcut ancak bu modelin desteklenip desteklenmediğini bilemiyoruz. tahmnimizce yoktur, yine de teknik servislere sorabilirsiniz.

 3. Komuk yok yazısı cikina kadar herseyi yapıyorum. Komut yok yaziyo ses acma guc dugmesine iki saniye basili tutyorum ama ayni değişen birşey yok.

  1. Farklı bir android sürümüne sahipseniz tuş kombinasyonları değişmiş olabilir. Önce güç tuşuna basılı tutup sonra ses açmaya basmayı deneyin.

 4. ben tüm işlemleri yapıyorum hepsini harfi harfine uyuyorum sonra en son kısımdaki reboot system now a basıyorum motorolanın logosu geliyo telefonum açılmıyo neden böyle oluyo ? acil cevap verir misinizz :(((

  1. Bazen açılış işlemleri çok uzun sürebiliyor. Lütfen sabırla bekleyin. Eğer 2 saat sonunda açılmazsa güç tuşuna uzun basarak telefonun yeniden başlamasını sağlayın.

   1. sağolun çok teşekkürler ben videolarını izledim orda kısa sürüyodu aceleci davrandım sanırım, tekrardan sağolun

 5. Merhaba hocam. Android 5 için farklı mı bu uygulama. Dediğinizi 10larca defa hatasız yaptım,olmuyor. En son telefon açılıyor şifre ekranı geliyor. Sizce tek çare format mı öyleyse farklı bir şekli var mı ?

  1. Emre merhaba. Android 5 versiyonunda değişiklik olmuş olabilir. Komut Yok uyarısıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ses açma + güç tuşlarına beraber basıp 2 saniye basılı tutun. Recovery Mode açılacaktır.

 6. recovery mode açılacaktır dediğiniz yere kadar yaptım ama ondan sonra hiç bi yazı gelmedi aynı şekilde açıldı telefon şifre ile

  1. Android 4.4.2 sürümünde Komut Yok uyarısıyla karşılaşacaksınız. Bu durumda ses açma + güç tuşlarına beraber basıp 2 saniye basılı tutun. Recovery Mode açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir