Motorola Moto G Ekran Görüntüsü Alma

Diğer bütün akıllı telefonlarda olduğu gibi Motorolanın da akıllı telefonu Motorola Moto G telefonunda ekran görüntüsünü kaydetme seçeneği mevcuttur. Screen capture ve Screenshot da denilen bu fonksiyon ile o an telefon ekranında bulunan görüntüyü resim formatında kaydetmenize olanak verir.

Ekranda o an bulunan görüntüyü kayıt ettikten sonra üzerinde oynamalar yapabilir veya sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.  Ekran görüntüsü almanın herhangi bir limiti yoktur.  Resimleri kaydettiğiniz hafızada alan olduğu sürece ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Motorola Moto G modelinde de ekran görüntüsünü kaydetmek için telefonun tuşlarından faydalanacağız. O an ekranda bulunan görüntüyü kaydetmek için telefonun ses kısma ve kilit(güç) tuşlarına aynı anda basıp 1 saniye kadar basılı tutuyoruz.

motorola moto g ekran görüntüsü kaydetme

Ekran görüntüsü kaydedildiğinde ekran çerçevesinde içe doğru küçülen bir animasyon oluşur. Aynı zamanda denklanşör sesine benzer bir ses çıkacaktır. Kaydettiğiniz görüntüleri galeride veya dosya yöneticisinden bulabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Motorola Moto G Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.