Moto X 1 Ağustos’ta Görücüye Çıkıyor

Google’ın geçtiğimiz yıl 12,5 milyar dolar karşılığında satın aldığı Motorola, uzun zamandır merakla beklenen ‘Moto X’ telefonunu 1 Ağustos’ta teknoloji takipçilerine sunacak. Google’ın Motorola Mobility şirketiyle sunacağı ilk akıllı telefon olacak Moto X, LG’nin 7 Ağustos’ta tanıtacağı Optimus G2’ye en büyük rakiplerden biri olacak.

Motorola, akıllı telefon piyasasındaki kozu olacak Moto X’in tanıtılacağı etkinlik davetiyelerini yollamaya başladı.

Google’ın ‘kullanıcıların kendi isteklerine göre tasarlayabileceği’ bir telefon olarak tanımladığı Moto X’in fotoğrafları, kısa bir süre önce ‘evleaks’ sitesi tarafından sızdırılmıştı.

PCMag sitesinin haberine göre, Android 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemiyle çalışması beklenen telefonun 4.5 inç (11,4 cm) ekran genişliği ve 720×1184 ekran çözünürlüğü bulunuyor.

Çift çekirdekli Snapdragon S4 MSM8960T çip kullanan telefonun işlemci hızı ise 1.7 GHz. 2GB RAM’e sahip olacak Moto X’in dahili hafızası ise 16 GB olacak.

Motorola Moto X

 

TANITIM ADRESİ YİNE NEW YORK

Elektronik dünyasındaki devlerinin akıllı telefonlarını sunmak için ana sahne olarak belirledikleri New York, Samsung, Nokia ve LG’nin ardından Google’ın da tercihi oldu.

Samsung, Galaxy S3 ve S4’ü; Nokia ise Lumia 1020’yi; LG Optimus G’yi New York’ta tanıtmıştı. Google’ın 1 Ağustos’ta Manhattan’da yapacağı etkinliğin ardından, LG de Optimus G2’yi aynı yerde tanıtacak.


Bu arada, Google’ın Android ve Chrome birimin başındaki Sundar Pinchai, Android’in en son versiyonu 4.3’ü Moto X’in tanıtımından bir gün sonra sunabilir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir