Mobil Facebook Kullananlara Kötü Haber!

Facebook’un mobil platformlara gelişinden bu yana kullanıcıların en çok kullandığı özelliği olan özel mesajlaşma uygulamadan çıkarılıyor.

Sosyal medya devi, iOS ve Android uygulamalarından mesajlaşma özelliğini yakın zamanda kaldırmayı planladığını açıkladı. Facebook’un “kullanıcılardan tepki almak için verdiği” kararlardan bir yenisi olarak görebileceğimiz bu yenilik bizzat şirket yetkilileri tarafından doğrulandı.

Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada: “Mobil olarak mesaj alıp göndermek isteyenler, Messenger uygulamasını yüklemek zorunda.” dedi.

Facebook’un iOS ve Android için sunduğu mobil uygulama çok yakında önemli bir güncellemeden geçecek. Bundan sonra bu uygulama üzerinden mesaj gönderip almak mümkün olmayacak. Facebook‘ta mobil cihazınızla mesajlaşmak istiyorsanız, kısa bir süre sonra tek seçeneceğiniz Facebook Messenger olacak.

Messenger uygulaması, Facebook’un mobil uygulamasından daha iyi bir anlık sohbet arayüzü sunuyor. Buna karşın bu uygulama için farklı ayarlamalar ve farklı bir arayüz kullanılıyor. Bu da tek bir kullanıcı deneyimi için iki adımlı bir uğraş anlamına geliyor. Avrupa’da şimdiden bazı kullanıcıların görmeye başladığı güncelleme, yakın zamanda kademeli olarak tüm kullanıcılara uygulanacak.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir