Mobee Tablet Format Atma

Mobee marka bir tabletiniz varsa ve ağır çalışma, donma, kasılma, uygulama hataları vb. sebepler dolayısıyla artık formatlanma zamanı geldiyse ya da ekran kilit desenini unutmuş veya bloke etmişseniz, aşağıda anlatacağımız yöntemlerle sorunlarınızı aşmayı deneyebilirsiniz.

Biz denememizi Android 2.2.2 versiyonu yüklü bir modelde gerçekleştirdik. Ancak markalar genel olarak bu tip çözümleri tüm modellerine yaydıkları için, bizim elimizdeki haricinde Mobee marka diğer model tabletler için de geçerli olacaktır diye düşüyoruz.

İşleme başlamadan önce tabletinizi iyice şarj edin ve en az %50 seviyesine gelmesini sağlayın. İşlem esnasında cihazı kapamaya çalışmayın. Mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerinizin yedeğini alın.

Anlatacağımız ilk yöntem menüye ulaşabildiğiniz durumlar için geçerlidir ve Android işletim sistemi yüklü telefonlarla aynıdır. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay verdiğiniz taktirde tabletiniz sıfırlanır ve temiz bir şekilde yeniden başlar.

Mobee-Tablet-Format-Atma

 

Diğer yöntem ise tabletinizin ekran kilit desenini unutma, bloke etme, tabletin açılırken gmail hesabı istemesi gibi cihaza menüsüne ulaşılamayan durumlar için en geçerli olanı, donanımdan sıfırlama seçeneğidir. Bunun için cihazı kapatın ve ses açma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak 10 saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses açma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Tablet normal olarak açılacaktır. İşlem tamam!

Formatlama-sıfırlama işlemi sonrası cihaza yüklenmiş tüm uygulama ve veriler silinir. Ayrıca güvenlik kodu, ekran kiliti deseni gibi tüm kodlarda sıfırlanmış olur. İşlem sonrası cihazı yeniden kişiselleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

20 thoughts on “Mobee Tablet Format Atma

 1. arkadasım selam simdi ben bu dediklerinizi yaptım ama soyle bısey cıktı the device Enter fastboot mode please connect usb to pc or reset the device waitting……. ne yapmam lazım acıl

 2. Tabletim mobee 2 aydan beri kullanmiod simdi kullaaya basladim fakat kilit desenin unutmusum yukaridaki islemle olue mu

 3. Mobee tabletimiz var tableti açınca anroid görüntüsü geliyor başka birşey açmıyor ne yapabiliriz internetten tabletin kablosunu takıp format atsak sorun çözülürmü format linki varsa mail adresime gönderebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

  1. yazılım yüklemeniz gerekecek ancak bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı. yetkili servisi ile iletişime geçip yazılımını isteyebilirsiniz.

 4. Lutfen yardim olmuyor giriste android yerinde takiliyor ve acilmiyor konbinasyonu denedim deisen bisi olmadi surumu ne bilmiyorum ltf yardim

  1. cihazınız açılmıyorsa yazılım(rom) yüklemeniz gerekecek, ancak bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı maalesef.

    1. dediğim gibi yazılım yükleme şansımız olmadı. sizi yanlış yönlendirmek istemem, biz sitemizde denemediğimiz hiç bir konuyu eklemiyoruz. çünkü yazılım yükleme riskli bir siştir. yanlış bir işlemde tabletiniz bir daha kullanılamaz duruma gelebilir.

 5. Mobe s1200 var bende tuş kombinasyonu yaptım üstünde ünlem işareti olan yatık bi android çıktı me yapmam gerek

  1. bir iki saniye sonra recovery modun açılması lazım. recovery mode gelmiyorsa modeliniz bu formata uymuyor demektir.

    1. biz bu sitede anlattığımız bütün işlemleri önce deniyoruz. elimizde bahsettiğiniz tabletten olmadığı için birşey diyemiyoruz şuan.

 6. mobee nett 7″ s800 e bahsettiğiniz gibi format atmayı denedim fakat o menü hiç gelmedi
  tüm tuş kombinasyonlarını denedim
  altta cok ince bir dlik var orayada iğneyle bastım bir tuş var içerde basarken hissediliyor. uzun bastım kısa bastım basıp basıp cektim fakat cihaz her açılışta normal açılıyor
  format atamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Android sürümünüzü hatırlıyor musunuz? bazı sürümlerde tuşlar farklılık gösterir, bazılarında hiç yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir