Nokia’nın telefon birimini satın aldıktan sonra bir süre kabuğuna çekilen Microsoft, yeni telefonlarını resmen duyurdu; Lumia 550, Lumia 950 ve Lumia 950 XL!

Akıllı telefon pazarına geri dönüş yapan Amerikalı teknoloji devi, beklenenin aksine teknoloji takipçilerini çok fazla şaşırtabilmiş değil! Giriş seviyesi Lumia 550 de, premium cihazlar Lumia 950 ve Lumia 950 XL da günümüz akıllı telefonlarıyla benzer özellikler taşıyor. Yeni telefonların en büyük artısı ise tüm güncel özellikleri barındıyor olmaları.

Zaten Lumia 950 serisiyle ilgili bir süredir sızıntılar yapılıyordu. Bu yüzden teknoloji meraklıları bu seriye kısmen de olsa aşinaydı. Giriş seviyesi Lumia 550 modeliyle piyasadaki yaygınlığı arttırmayı hedefleyen üretici, bu bağlamda ürünleri çok geçmeden, Kasım ve Aralık aylarında piyasaya sürecek.

microsoft-lumia-950-ve-lumia-950-xlYeni telefonlardan giriş seviyesi Lumia 550, 4.7 inçlik bir ekrana sahip. Yurtdışında 180 dolar gibi bir satış fiyatına sahip olacak ürün için ülkemizdeki satış fiyatı henüz bilinmiyor.

Premium sınıfta yer alan Lumia 950 5.2, Lumia 950 XL ise 5.7 inçlik ekran boyutlarına sahip. Gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çeken bu ürünler Qualcomm’un en yeni işlemcileriyle ve 3 GB Ram ile donanıtılmış.

Windows 10 işletim sistemiyle çalışacak, yeni ürünlerin tamamında kişisel sesli asistan Cortana dahili olarak yer alıyor. Lumia 550, 950 ve 950 XL modellerinin tüm teknik detaylarına aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Microsoft Lumia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir