Microsoft/Nokia Lumia Serisi Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Microsoft/Nokia Lumia serisi akıllı telefonlar Windows Mobile işletim sistemi kullanır ve bu işletim sisteminde de diğer mobil işletim sistemlerinde olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmek mümkündür. Ekrandaki görüntünün anlık olarak kaydedilmesine olanak tanıyan özellik, screenshot, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, ekranı çekme gibi çeşitli şekillerde de adlandırılır.

Microsoft/Nokia Lumia serisi mobil cihazlarda da ekran görüntüsü alabilmek için fiziksel tuşlardan yararlanmak ve basit bir tuş kombinasyonu yapmak gerekir. Microsoft/Nokia Lumia serisi mobil cihazınızda ekran görüntüsü alabilmek için ses açma ve güç tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemeniz gerekir.

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, telefonun sesi açıksa bir bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bildirim çubuğundan da işleme dair bilgilendirme mesajı alırsınız.microsoft-nokia-lumia-screenshotYakaladığınız görüntüleri telefonunuzun menüsündeki ‘Fotoğraflar’ ikonuna dokunarak bulabilir, düzenleme veya paylaşım gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

Biz denemedik ama Windows Mobile mağazasının gelişmesiyle birlikte ekran videosu kaydedebilmek de mümkün olacaktır. Bunun için mobil cihazınızdan mağazaya girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.