Microsoft Office Sonunda Tamamıyla Android’de!

Microsoft 24 Haziran itibariyle, Android telefonlar için en gelişmiş, yeni Word, Excel, PowerPoint uygulamalarını kullanıma sundu. Bu gelişmeyle birlikte, yakın zamanda Android tabletlere uyumlu Office uygulamalarını yayınlayan Microsoft Corporation, bu konuda tüm Android cihazları kapsayan bir işe imza atmış oldu.

Microsoft 1 ay kadar önce, Android telefonlara uyumlu Office uygulamalarının ‘önizleme sürümü’nü yayınlamıştı. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimlerle birlikte uygulamalar 1900 farklı Android telefon modelinde, 83 ülkede test edildi ve önizleme sürümü boyunca, gelen geri bildirimleri Office uygulamalarına entegre etmek üzerine çalışıldı. Bu aşamada Google Drive, Dropbox gibi 3. parti depolama sağlayıcılarına daha kolay entegrasyon ve uygulama içerisinde komutlara daha kolay ulaşabilme üzerine bazı iyileştirmeler yapıldığı belirtildi.

Android kullanıcıları uzun süredir, belge görüntüleme ve düzenleme gibi işlemleri için ya mobil cihazlarını kullanmıyor ya da Office muadili uygulamalara yöneliyordu. En kilit Office programlarının Android’e gelmesiyle tüketiciler de rahat bir nefes alacak gibi.

Döküman inceleme, telefondan sunum yapabilme, belgelere hızlı ulaşım Office for Android phone uygulama özelliklerinden bazıları. Özellikle telefondan sunum işlevi bir çok tüketici için kurtarıcı olabilir. Ancak uygulamaların kullanımına alışmak biraz zaman alacak gibi duruyor.microsoft-office-androiddeMicrosoft Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları en gelişmiş halleriyle Play Store‘daki yerini aldı. Uygulamaların her biri yaklaşık 100 Mb boyutunda ve bir çok bulut servisiyle de entegre. Tabi uygulamaları en verimli şekilde kullanmak için Microsoft hesap bilgileriyle giriş yapmak yapmak şart.

Uygulamaları indirebilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Microsoft Word

Microsoft Excel

Microsoft PowerPoint 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir