Microsoft / Nokia Lumia serisi mobil cihazınızı yazılımsal olduğunu tahmin ettiğiniz bir nedenden, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak için, Microsoft hesabıyla ilgili oluşan aksiliklerden ya da ekran kilidi kodunu unutmak-bloke etmek gibi güvenlik aşamalarını atlamak amacıyla formatlamak isterseniz, aşağıda paylaştığımız bilgilerden yardım alabilirsiniz.

Microsoft / Nokia Lumia serisi akıllı telefonlara format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız şart iken diğer yöntem daha çok menü erişiminde problem yaşanan cihazlar için tercih edilir.

Telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlayın! İşlem sırasında sim ya da hafıza kartının takılı olup, olmaması önemli değildir, işlemi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Format uygulaması telefonunuzu garanti dışı bırakmayacağı gibi IMEI numaranıza da herhangi bir etkide bulunmaz.

Kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet> Evet yörüngesini izlemelisiniz.

UYARI: Anlatacağımız 2. yöntem Lumia 950 ve Lumia 950XL modellerinde geçerli olmayabilir! Lütfen ilk yöntemi kullanın!nokia-microsoft-lumia-hard-formatDiğer yol için geçmeniz gereken aşamalar ise şu şekilde;

  • Telefonu kapatın ve ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.
  • Ekranda ünlem işareti belirene kadar tuşları bırakmayın.
  • Ekrana ünlem işareti geldikten sonra bir kaç dakikanız var. Bu süre zarfında sırasıyla ses açma, ses kısma, güç(kilit) ve ses kısma tuşlarına basmalısınız.
  • İki yöntem sonunda da, format başladığında ekranda dönen çarklar belirir. Bu, formatlamanın başladığı anlamına gelir. Sabırla bir sonraki aşamaya geçilmesini bekleyin.

Formatlama bittiğinde telefon kurulum ekranına ulaşacaktır. Kurulumunuzu tamamlayarak, Lumia serisi akıllı cihazınızı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

2 thoughts on “Microsoft / Nokia Lumia Serisi Akıllı Telefonlara Nasıl Format Atılır?”
  1. Format olmuyor mavi ekran sorunu verdi ondan format atmam gerek sürekli titreyip logoyu gösteriyor ve ünlem gelmiyor yaklaşik 5 dk basili tuttum ama olmadi cevap verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir