Amerikalı teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz günlerde uygun fiyatlı, giriş seviyesi akıllı telefonu Lumia 650’yi tanıttı. Zarif bir tasarıma sahip yeni model, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Nokia’yı satın almasından sonra akıllı telefon piyasasında istikrarlı bir görüntü çizemeyen ve 2015 yılında pazar payını %3 oranında kaybeden Microsoft, 2015 sonu itibariyle çalışmalarına hız verdi. Windows 10 işletim sistemini global pazara yaymaya çalışan üretici, bu kapsamda yeni akıllı telefonlarını da tanıtmaya ve pazara sunmaya devam ediyor.

Yakın zamanda Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerini piyasaya süren Microsoft, giriş seviyesi ürünleri de ihmal etmiyor. Lumia 650 bu düşüncenin son örneklerinden. Daha önceki Lumia 620, Lumia 625 ve Lumia 630 modellerinin diğer bir çok modele göre daha fazla tutulması, markayı bu seriye yeni bir model sunmaya itmiş. Yeni model diğer ürünlere göre güncel özellikler taşımasının yanı sıra çok daha klas bir duruş sergiliyor.

lumia-650-tanitildiLumia 650’nin en dikkat çeken tarafı ince ve zarif tasarımı. Ürün sadece 6.9 mm kalınlığında ve 122 gram ağırlığında. Metal görünümü verilmiş yan çıtalarla birlikte özellikle siyah tasarım premium bir görüntüye sahip olmuş.

Yeni Microsoft modeli global pazarda 100 dolar civarı bir satış etiketine sahip olacak. Bunun yanında ülkemizde ise 500 liranın üzerinde bir fiyatla tüketiciyle buluşması bekleniyor.

Yeni Microsoft modelinin tüm özelliklerini, görsellerini ve tanıtım videosunu aşağıdaki bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz.

Microsoft Lumia 650

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir