Microsoft Lumia 535 akıllı telefonunu yazılımsal olduğunu tahmin ettiğiniz bir nedenden, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak için, Microsoft hesabıyla ilgili oluşan aksiliklerden ya da ekran kilidi kodunu unutmak-bloke etmek gibi güvenlik aşamalarını atlamak amacıyla formatlamak isterseniz, aşağıda paylaştığımız bilgilerden yardım alabilirsiniz.

Microsoft Lumia 535’e format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız şart iken diğer yöntem daha çok menü erişiminde problem yaşanan cihazlar için tercih edilir.

Telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlayın! İşlem sırasında sim ya da hafıza kartının takılı olup, olmaması önemli değildir, işlemi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Format uygulaması telefonunuzu garanti dışı bırakmayacağı gibi IMEI numaranıza da herhangi bir etkide bulunmaz.

microsoft-lumia-535-format

Kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet> Evet yörüngesini izlemelisiniz.

Diğer yol için geçmeniz gereken aşamalar ise şu şekilde;

  • Telefonu kapatın ve ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.
  • Ekranda ünlem işareti belirene kadar tuşları bırakmayın.
  • Ekrana ünlem işareti geldikten sonra bir kaç dakikanız var. Bu süre zarfında sırasıyla ses açma, ses kısma, güç(kilit) ve ses kısma tuşlarına basmalısınız.
  • İki yöntem sonunda da, format başladığında ekranda dönen çarklar belirir. Bu, formatlamanın başladığı anlamına gelir. Sabırla bir sonraki aşamaya geçilmesini bekleyin.

Formatlama bittiğinde telefon kurulum ekranına ulaşacaktır. Kurulumunuzu tamamlayarak, Lumia 535’i yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

2 thoughts on “Microsoft Lumia 535’e Nasıl Format Atılır?”
  1. ÜNLEM İŞARETİ ÇIKTIKTAN SONRA SES AÇMA TUŞUNA BASINCA TELEFON KAPANIYOR !! NE YAPMAM LAIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir