Microsoft Lumia 535’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Microsoft Lumia 535 akıllı telefonunuzun ekranında bulunan görüntüyü anlık olarak aynen kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayabilir, bu görüntüleri daha sonra paylaşım, düzenleme gibi bir çok farklı amaçla kullanabilirsiniz. Genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinen uygulama, ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama gibi çeşitli şekillerde de adlandırılır.

Lumia serisi akıllı telefonlarda da ekran görüntüsü alabilmek için fiziksel tuşlardan yararlanıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmak gerekir. Lumia 535 için de durum değişmiyor. Ekrandaki görüntüyü anlık olarak kaydedebilmek için telefonun ses açma ve güç tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemeniz gerekir.

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, telefonun sesi açıksa bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki bildirim çubuğundan da konuyla ilgili bildirim alırsınız.

microsoft-lumia-535-screenshot-Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun menüsündeki ‘Fotoğraflar‘ ikonuna dokunarak bulabilirsiniz.

Biz deneme yapmadık ama eğer mağazada uygulama bulunabilirse ekran videosu kaydedebilmek de mümkün olacaktır. Bunun için ise mağaza ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yapmalısınız.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir