Akıllı cihazınızın ekranı kilitliyken SMS aldığınızda SMS (Mesaj) içeriğinin ekranda görünmesini veya görünmemesini ayarlayabilirsiniz. MEsaj içieiğini görünmesin diye ayarladığınızda “1 Mesaj Alındı” gibi bir uyarı düşecektir ekrana. Görünsün diye uyarladığınızda ise mesaj metninin bir kısmı ekranda gözükür ve bildirim ekranında mesajın tamamı tek satır halinde döner.

Bu fonksiyon hemen hemen bütün akıllı cihazlarda mevcut ancak işletim sistemleri ve markaya göre fonksiyonun yeri değişebilmektedir.  Markaları kategorilendirerek kısaca bu foksiyonu nasıl açıp kapatabileceğinizi anlatacağız. Elimize cihaz geçtikçe makaleye ekleme yapacağız.

1:SAMSUNG Akıllı cihazlar için:

Mesajlara girin. Soldaki dokunmatik seçenekler tuşuna dokunun.  Ayarlara girin. Burada Mesaj Önizle seçeneğini işaretleyin.  Android 4.4.2 ve üstü sürümlerde Mesaj Ayarlarında Daha Fazla seçeneğinden önizlemeye aktifleştirebilirsiniz.

Kapatmak içinde aynı yolu izleyebilirsiniz.

2:APPLE (iPhone) Akıllı cihazlar için:

Menü> Ayarlar> Bildirimler> Mesajlar> Önizlemeleri göster yörüngesiniz izleyin ve özelliği aktifleştirin. Kapatmak için yine aynı yörüngeyi izleyebilirsiniz.

3: HTC Akıllı cihazlar için:

Android 4.4.2 sürümü: İletileri (mesajları) açın Seçenekler butonuna dokunun.  Ayarlara girin. Genel sekmesinde İleti ön izlemesi seçeneğini göreceksiniz. Kaç satır mesaj ön izlemesi göremek istediğinizi seçin.

8 thoughts on “Mesaj Önizleme Açma – Kapatma”
  1. zte blade v7 telefonunda mesaj ön izleme kapatma nasıl oluyor bilen var mı? yardimci olursaniz sevinirim

  2. Benim şu an önizleme açık ama ne bi bildirim geliyo nede ekrana msj geliyo dediklerinizi yaptim ama bi sonuç alama dim hala msj geldiğin de bildirim alamıyorum

    1. bazen önbelleklemeden dolayı bu tür sorunlar meydana gelebiliyor, seçenek aktif olmasına rağmen hata devam ediyorsa telefonu sıfırlamanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir