Meizu MX5 Tanıtıldı!

Çinli teknoloji üreticisi Meizu’nun yeni modeli MX5 bugün yapılan basın toplantısıyla görücüye çıktı. Daha önce de 30 Haziran’da tanıtılacağı açıklanan telefon için takvimin Temmuz ayına sarkabileceği konuşuluyordu. Ancak herhangi bir değişiklik olmadı ve yeni ürün bugün tanıtıldı.

Yakın zamanda sızan bilgiler doğrultusunda telefonun tasarımı için iPhone 6 ve Galaxy S6’nın karışımı şeklinde yorumlar yapılıyordu ki yeni model yorumları haklı çıkarır bir tasarımla geldi. Buna neden olan ilk detay ise ana ekran tuşu. Bu tuş Samsung Galaxy serisi akıllı telefonların ana ekran tuşuna oldukça benziyor. Genel kasa yapısı da söz konusu iki akıllı teleona oldukça benzer. Telefonun kalınlığı 7.6 mm ve ağırlığı da daha önceki bir çok Meizu modeline yakın; 149 gram.

Çift sim kart desteği sunacak olan telefonun ekranı 5 inç. Amoled teknolojisinin kullanıldığı ekran HD kalitesinde ve Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor.

Yine diğer bir çok Meizu modeli gibi hafıza kartı desteği sunmayacak olan MX5, 16,32 ve 64 Gb dahili hafıza seçeneklerine sahip.meizu-mx5-tanitimiMeizu yeni akıllı telefonunun işlemci chipsetinde Mediatek MT6795‘i tercih etmiş. 64-bit, 8 çekirdekli ve 2.2 GHz hızındaki işlemciye 3 GB DDR3 Ram eşlik edecek. Görüntü birimi ise PowerVR.

Meiuzu MX5 de markanın diğer modelleri gibi yüksek değerli bir bataryayla çalışacak; 3150 mAh. Telefon piyasadaki bir çok üst düzey telefon gibi hızlı şarj desteği de sunuyor.

Yeni modelin ülkemize en erken Temmuz sonu gelmesi beklenirken, fiyat için düşünülen aralık ise 1500-1600 lira civarı. Yeni ürünün tüm özelliklerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Meiuzu MX5

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir