Massive MID707 M707 4GB Tablet Format Atma

Massive M707 model tabletinizin model – desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz tableti formatlamanız gerekecektir. Tabletin menüsüne ulaşamadığınız için format işlemini tuş kombinasyonu ile yapmalısınız. Anlatacağımız işlem bütün Rock Chip işlemcili tabletlerde uygulanabilir.

Format işlemi tabletinizdeki tüm kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi silecektir. Format esnasında tabletinizin kapanmaması için tableti şarja takın. Bataryanın yeterli şarjı olduğundan emin olun.

Tableti kapatın.

Tablet kapalıyken güç(açma-kapama) tuşuna basın. Ekrana ışık gelince güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basılı tutun. Ekranda android logosunu görünceye kadar basılı tutun. Logo geldiğinde tuşu bırakın.  Tablet bu ekrandayken güç tuşuna basılı tutup bir kere ses açma tuşuna basın. (Bu işe yaramazsa sadece bir kere ses açma tuşuna basın.) Tablet Recovery Mode’a geçecektir.

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelin. İşlem yapmak için güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelin. Format işlemini başlatmak için tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem sonunda tablet formatlanacaktır. Şimdi reboot system now seçeneği ile tableti yeniden başlatabilirsiniz. Tabletin açılması biraz zaman alabilir. Tablet kendine gelene kadar bekleyin. Ekrana menü tuşu geldiğinde tabletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Massive MID707 M707 4GB Tablet Format Atma

  1. selam. ben herşeyi yaptım dediğiniz gibi sistemi yeniden başlattıktan sonra com.android.provision.DefauoltActivity diye bir yazı geliyor sadece menü gelmiyor acil yardım ltfen

    1. işlemleri doğru yaptığınızdan ve doğru tuşlara bastığınızdan emin olarak baştan deneyin. model aynı modelse olması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.