Akıllı telefon piyasasının ciddi üretilerinden Güney Koreli LG, yeni ürününü tanıttı. LG Ray adı verilen yeni model 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip.

Haberimizin hemen başında belirtelim; Lg’nin planlarında bir değişiklik olmazsa ürün, Latin Amerika ve CIS(Bağımsız Devletler Topluluğu/Eski Sovyetler Birliği üyeleri) ülkelerinde satışa çıkacak. Bu da ilk planlar dahilinde Lg Ray’in ülkemizde satışa çıkmayacağı anlamına geliyor!

Lg Ray, Güney Koreli teknoloji devinin diğer telefonlarıyla paralel bir tasarıma sahip; fırçalanmış metal görünümü verilmiş arka gövde ve kameranın hemen altında bulunan fiziksel tuşlar.

Telefonun ekranı 720p yani HD çözünürlükte. 8 megapiksel ön ve 13 megapiksel arka kamera gibi iddialı bir kamera ikilisine sahip üründe, 1 GB Ram kullanımı tercih edilmiş. Bu açıdan ülkemiz tüketicilerinin şanslı olduğu söylenebilir. Zira artık bir çok yeni üründe en az 1.5 Gb Ram tercih ediliyor.

Android 5.1 işletim sistemiyle çalışacak telefonun işlemcisi 8 çekirdekli, 1.4 GHz.

Lg Ray’in bataryası 3000 mAh ve Rusya’da X150 ürünü koduyla satışa çıkacak. 230 Dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak ürün, 9.3 mm gibi kalın bir yapıya sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir