LG SU760 Optimus 3D Root Yapma

Rootlama işlemi ile LG SU760 Optimus 3D modeli telefonunuzda süper kullanıcı konumuna yükselebilirsiniz. Bu konum size Android işletim sisteminde değişiklik yapma hakkı tanır.

Telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izin isteklerini de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdan istemediğiniz gereksiz uygulamaları kaldırmak isterseniz buradaki konuya göz atın. Root işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkarır. Bu işlem telefonunuzdan herhangi bir şey silmeyecektir.

Rootlama işlemi için  telefonu bilgisayara bağlayacağız. Sürücü sorunu yaşarsanız lütfen buradan sürücüleri indirip kurun.

Telefondan ayarlara girip Uygulama Yöneticisini açın. Burada Gelişim sekmesinde USB Hata ayıklama modunu aktifleştirin. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

1: Kingo Android Root

Programı indirip kurun. Program güncelleme isterse lütfen güncelleme işlemini yapın. Biz rootlama işlemini programın 1.3.4 sürümü ile gerçekleştirdik.

Programı açtığınızda program telefona bağlanmaya çalışacak. Bağlantı kurulduğunda aşağıdaki ilk resimdeki ekranı göreceksiniz.

ROOT butonuna tıklayarak işlemi başlatın. İşlem 5 dakikaya kada sürebilir. Lütfen rootlama işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde ikince resimdeki ekranı göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını kontrol edin.Uygulamada sıkıntı yoksa telefonunuz rootlanmış demektir. Unroot yapmak isterseni yani root işlemini geri almak isterseniz SuperSu uygulamasının ayarlarına girip unroot seçeneğini seçebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir