LG SU760 Optimus 3D Format Atma

LG SU760 Optimus 3D cihazınızı uygulama hataları, hafıza sorunları veya model, desen kilidi nedenleriyle formatlamanız gerektiğinde uygulayabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır.

Formatlama işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken hususları belirtmekte fayda var.

Başlamadan önce eğer menüye ulaşabiliyorsanız  önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Bataryanızı şarj edip en az %25 seviyesine getirin.

İlk yöntem, menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda Ayarlardan Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu yöntem de telefonunuzdaki bilgi ve verileri silecektir.

İkinci yöntem ise model, desen şifresini unuttuğunuzda veya bloke ettiğinizde yani menüye ulaşamadığınız durumlarda başvurmanız gereken yöntemdir.

Bu yöntemi şu şekilde uygulayabilirsiniz:

Not: Bu yöntemi biz Android 2.3.5 sürümünde denedik. Diğer versiyonlarda tuşlar farklılık gösterebilirler.

Telefonu kapatın. Bataryayı çıkarıp 5 saniye sonra tekrar takın.

Ses kısma – 3D – Güç tuşlarına beraber basıp 10 saniye basılı tutun. 10. saniyede tüm tuşları bırakın. Karşınıza Recovery Mode ekranı çıkacaktır.

lg-su760-optimus-3d- format atma


Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip alttaki en sol dokunmatik tuşa dokunun. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar en soldaki dokunmatik tuşa dokunun. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır.

Reboot system now seçeneği üzerindeyken  onay tıuşuna dokunup telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Telefon formatlanmış şekilde açılacaktır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir