LG P970 Optimus Black Android 4.0 ICS Güncellemesi Nasıl Yapılır ?


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

LG P970 Optimus Black Android 4.0 “resmi” güncellemesinin yayınlandığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de bu güncelleme işlemini nasıl yapacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız…

LG P970 Optimus Black Android 4.0 ICS Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle güncelleme sırasında kullanılmayacak olsa da güncelleme sonrasında telefonun ilk açılışı için yetersiz olmaması adına telefonunuzun şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. Bilgilerinizin kaybolma ihtimaline karşı da tüm verilerinizin yedeğini almayı unutmayın!

Daha sonra www.lg.com/tr/destek adresinden telefonunuzun modelini yazarak, yönlendirmenin sizi götürdüğü şekilde gerekli dosyaları indirin.

güncelleme 1

 

1-) Bilgisayara senkronize edebilmenize yardımcı olacak sürücüleri indirin.

2-) Telefonunuza güncellemeyi sağlayacak olan LG Mobile SupportTool dosyasını indirin.

güncelleme 2

 

3-) İndirmiş olduğumuz sürücüleri bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve LG Optimus Black telefonunuzun bataryasını çıkartıp, USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlarken ses açma tuşuna basılı tutuyorsunuz ve karşınıza “S/W Upgrade Plase waitwhileupgrading” yazısı çıkana kadar ses açma tuşuna basmaya devam ediyorsunuz. Ekrana yazı geldikten sonra ses açma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra LG Mobile SupportTool adlı uygulamayı çalıştırıyoruz. Kısa bir bekleyişin ardından “Yükseltmeyi başlat” yazısı ekranda belirecektir. “Yükseltmeyi Başlat” dedikten sonra internet hızınıza bağlı olarak dosyaların indirilmesi başlayacaktır.Dosyalar indikten sonra kuruluma geçecek ve telefonunuzda güncelleme işlemi son bulmuş olacak.

güncelleme 3

 

güncelleme 4

5 Yorum

 1. oğuzhan dedi ki:

  sa. bu indirme işleminden sonra telefonu açacakmıyız? bir de uygulama silme işlemi nasıl yapılıyor ?

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   A.s Bataryası çıkarılmış bir telefonu açamazsanız! Makaleyi daha dikkatli okuyun ve adımları aynen takip edin. Uygulama silme işlemi içinde Ayarlar’dan Uygulama yöneticisine ulaşmalısınız.

 2. Elsad dedi ki:

  selam aleykum.benim telefonumda oncede 4.0.4 idi.sonrada guncelleyerek 2.3.4 yaptim.simdi tekrar nasil 4.0.4 yapa bilirim teekkur ederim

  • editör dedi ki:

   a.s güncelleme değil, sürüm düşürmüşsünüz. yukarıda anlatıldığı gibi güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir