LG P940 Prada 3.0 Root Yapma

LG P940 Prada 3.0 model telefonunuzu rootladığınızda telefondaki uygulamaların donanım ve yazılım erişimlerini kontrol edebilirsiniz. Rootlama işlemi telefona SuperSu uygulamasını kuracaktır. Bu uygulama size yetki kontrolü verecektir.

Rootlama işlemi telefonu garantı kapsamının dışına çıkaracaktır. Garantili bir cihazınız varsa başlamadan önce lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Rootlama işleminin başarıyla bitmesi için lütfen en az %25 seviyesinde olan bir batarya kullanın.

Rootlama işlemi boyunca sürücü yüklenme hatası alırsanız lütfen buradan LG United Mobile Driver paketini indirip kurun.

İhtiyacınız olan root programı

1: Kingo Android Root

Programı indirin, kurun ve açın.

Telefonunuzun sürümü Android 2.3 ise  Ayarlardan Uygulama Yöneticisine girin. Geliştirici sekmesinden Usb hata ayıklama modunu açın. Android 4 sürümünü kullanıyorsanız Ayarlardan Geliştirici seçeneklerine girip Usb hata ayıklama modunu açın.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücüler yüklendiğinde program telefonu görecek ve ROOT butonu aktifleşecektir. ROOt butonuna tıklayarak işleme başlayın.  İşlem bittiğinde telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz. Bu telefonunuzun artık rootlu olduğu anlamına gelir.

Author: Halil Akgül

7 thoughts on “LG P940 Prada 3.0 Root Yapma

 1. Konu başlığınız LG PORADA P940 ROOT ATMA ancak kullanıcı size sorduğunda bilmiyoruz diyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz insanlarla, madem bilmiyorsun neden yayınlıyorsun arkadaşım sitende ? başkalarından kopya çekeceğine çalış biraz da bir işe yara, bu kullanıcının kaybını kim ödeyecek !?

  1. Arkadaşım sen ne anlatıyosun? Bu sitede editörler tarafından uygulanmamış hiçbir ciddi işlem yok! Alttaki yorumdan bahsediyorsan, arkadaş yazılım yüklemeden bahsetmiş. Root ve Rom’um farklı şeyler olduğunu anlatan makalelerimiz de var, önce onlarla başla istersen. Sonrasında makalelerin üstündeki uyarı bölümünü okumakla devam et. Ya da en iyisi sen bi kafanı toparla öyle gel!

 2. lg prada root yaparken hata oluştu artık telefon hiç açılmıyor nasıl düzeltebilirim servis 300 tl masraf çıkardı

  1. Yazılım çökmüşse yeniden yazılım yüklemeniz gerekecek. Bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı.

   1. yazılım nasıl yükleyebilirim fasboot vb şeyler gördüm fakat kullanmayı bilmiyorum programları

    1. dediğim gibi bu cihaza yazıım yükleme şansımız olmadığı için sizi yönlendiremiyoruz şuan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir