LG P760 Optimus L9 Format Atma

LG P760 Optimus L9 telefonunuzu donma, kasılma, ağır çalışma, uygulama hataları, işletim sistemi hataları, ekran kilit desenini bloke etmek ve unutmak gibi sebeplerle sıfırlamak-formatlamak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzu iyice şarj edin ve şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. İşlem sonrası telefonunuzun sıfırlanacağından mümkünse önceden verilerinizin yedeğini alın.

Telefonunuzu formatlamak için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. Anlatacağımız ilk yöntem için telefonunuzun  menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemelisiniz. Bu yöntem kullanacaksanız sim ve hafıza kartlarınızı çıkarabilirsiniz.

Anlatacağımız son yöntem ise ekran kilit desenini bloke etmek, unutmak veya uygulama ya da işletim sistemi hatalarından dolayı açılmayan telefonlar için en etkili olanıdır. Yapacağımız işlemin adı; donanımdan format. Bunun için telefonun tuşlarından yararlanacağız. Bu yöntemi uygulayacaksanız, sim ve hafıza kartlarınızı telefonunuzdan çıkarmalısınız. Aksi taktirde sıfırlama için gereken sistem ekranına geçemeyebilirsiniz!

Telefonunuzu kapatın ve görselde göstermeye çalıştığımız gibi ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + ana ekran(orta tuş)+ açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.LG L9 format atma

Telefonunuz açıldıktan sonra Android logosu çıkana kadar tuşları bırakmayın. Android logosu çıktığında ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basmayı bırakıp orta tuşa basmaya devam edin! Bir süre sonra telefon titreyip yeniden başlayacaktır. Telefonunuz titrediğinde orta tuşu da bırakabilirsiniz. Optimus L9 yeniden başladığında sıfırlama işlemini otomatik olarak yapıyor olacaktır. Dil ayarları bölümüne ulaştığında sıfırlama-formatlama işlemini başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Telefonunuz artık yeniden kişiselleştirmeye hazır!

Author: Tayfun Sağır

11 thoughts on “LG P760 Optimus L9 Format Atma

 1. denilen ilemi yapıyorum fakat securty error diyor ve android simgesi gelmiyor yardımci olursanız sevinirim

   1. tus formatını ses kısma acma kapama ve menü tusunu kg yazısı geliyor ardından altında securıty error diyip kapanıyor

    1. O şekilde bir uyarıyla karşılaşmamanız gerekiyor, telefonunuzun yazılımı modifiye edilmiş ya da bir uygulama engelliyor olabilir. Yazılım yüklemesi konusunda araştırma yapmalısınız.

 2. Dediğiniz işlemi uyguluyorum Android simgesi geliyor ve simge yatmış şekilde duruyor ve üzerinde bi ünlem işareti çıkıyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz

  1. Makaleyi okuyun sadece resime bakarak işlem yapmayın. Buna rağmen işlem başarısız oluyorsa telefonunuzun sürümü farklı olduğundan bu işlemi kabul etmiyor olabilir.

  2. benim telefonumda aynı durumda ünlem isareti çıktığı için format atamadım telefonunuz için nasıl bir çözüm buldunuz öğrenebilir miyim ?

   1. Gelen güncellemeleri yöntemi değiştirmiş olabilir. Yakın zamanda deneme yapma şansımız olmadı.

 3. iyi bayramlar, telefonum ekran hatası verdiğinden dolayı format atmam gerekiyor daha önce aynı hatadan dolayı format atmıştım.
  Ancak bu sefer aynı hata ile karşılaştığımda format attığım sırada. işlem gerçekleşmeden önce android logosu yatay bir şekilde durup orta bölmesinde (!) ünlem işareti çıkmaktadır ve bi süre böle kaldıktan sonra cihaz tekrar kendiliğinde kapanmaktadır. bu durum format atmamı engelliyor ve bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.
  iyi günler

  1. Logo ciktiginda orta tusa basmaya devam edip diger tuslari birakmaniz lazim. Islemleri dogru yaptiginizdan emin misiniz. Iyi bayramlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir