LG P760 Optimus L9 Ekran Görüntüsü Alma

LG P760 Optimus L9 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi LG P760 Optimus L9‘un  tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

NOT: Biz denememizi Androdi 4.1.2 versiyonlu işletim sisteminde yaptık. Eğer telefonunuz daha önceki sürümlerden birisini kullanıyorsa ana ekran(orta tuş) + açma-kapama(kilit) tuşu kombinasyonunu da deneyebilirsiniz!

LG L9 Ekran görüntüsü alma

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.