LG P705 Optimus L7 Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

LG P705 Optimus L7 akıllı telefonlarının sunduğu dahili özellik ile o an ekranda bulunan görüntüyü aynen kaydedip, galeriye eklemek mümkündür. Özelliğin hali hazırda telefonda yer alıyor olması kullanıcının Play Store üzerinden uygulama aramasına da gerek bırakmaz.

Ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran resmi alma, ekran fotoğrafı çekme ve screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan özelliğin uygulanışı oldukça basittir.

LG Optimus L7 modelinde de diğer bir çok LG modelinde olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol vardır. Bunlardan ilki klasik Android tuş kombinasyonuyken, diğeri LG yardımcı uygulamalarından olan Quick Memo’dan yararlanmaktır.

Kullanılabilecek ilk yol için ilgili ekranda ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre beklenilmeli.

Diğer yol için ise ilgili ekrandayken yukarıdaki kısayol çubuğunu aşağı kaydırıp, en soldaki Quick Memo kısayoluna dokunmak yeterli olacak. Lg L7 ekran görüntüsünü direk olarak alacak ve düzenleme ekranına geçecek.

lg-p705-optimus-l7-ekran-goruntusu-almaYakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ ve ‘QuickMemo‘ albümlerinde bulabilir, düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir