Root olayı Android işletim sistlemlerinde yazılımda değişiklik yapabilme yetkisini kazanmak için yapılan bir işlemdir. Cihazınızı rootladığınızda Android işletim sisteminde süper kullanıcı konumuna yükselirsiniz.

Bu konum size cihazı kişiselleştirmenize izin verir. Ayrıca diğer uygulamaların erişim izin isteklerini kontrol altında tutabilirsziniz. Root hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayın. Ayrıca Uninstall ve Link2SD uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

Android 2.3.4 işletim sistemine sahip LG P690 Optimus Net cihazını rootladık. Siz de aşağıdaki yöntemle LG P690 modeli telefonunuzu rootlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: LG PC Suite (Sürücüler için)

2: iRoot

Telefonunuzun Ayarlarına girip Uygulama yöneticisine girin burda Gelişim sekmesinde USB Hata ayıklama modunu açın. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsanız LG PC Suite programını kurup bilgiayarınızı yeniden başlatın. PC Suite programını açmanıza gerek yok sadece kurulu olması yeterlidir.

Sürücüler başarıyla yüklendikten sonra iRoot programını açın. iRoot programı güncelleme isterse lütfen yapın. Program telefona bağlanmaya çalışacaktır. Bağlandığında aşağıdaki 1. resimdeki ekranı göreceksiniz.

ROOT butonuna tıklayarak rootlama işlemini başlatın. 2-3 dakika için de cihazınız rootlanacak ve program telefonu yeniden başlatacaktır. İşlem bittiğinde ikinci resimdeki ekranı göreceksiniz. Programı kapatabilirsiniz. Telefonu USB kablosundan ayırıp telefonun menüsüne girin. Menüde Kinguser uygulamasını göreceksiniz. Bu telefonunuzun rootlandığı anamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir