LG P503 Optimus One Format Atma

LG P503 Optimus One telefonunuzu ekran kilidini unutmak ya da bloke etmek, uygulama hataları, düzensiz çalışma gibi nedenlerle formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce lütfen telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın. İşlem sonrası verileriniz silineceğinden mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerin yedeğini alın.

 LG P503 Optimus One telefonunuzu formatlayabilmek için bir kaç seçeneğiniz mevcut. Bunlardan ilk ikisi tarafımızca denenmiş ve başarıyla sonuçlanmıştır.  Ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi durumlar için ikinci yöntemi kullanmanız gerekmekte.

Formatlama işleminin ilk yöntemini gerçekleştirebilmeniz için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sıfırla yörüngesini izlediğinizde telefonunuz formatlama-sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş şekilde otomatik olarak açılır. Bu esnada android kurulumuna kadar başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

İkinci yöntem ise yukarıda belirttiğimiz gibi ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi durumlar için en geçerli olanıdır. Ekran kilit deseni dolayısıyla bir problem yaşarsanız telefon sizden Gmail hesabı ister. Bu hesaba ait bilgileri bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız, telefonu sıfırlamanız gerekir. Bunun için görselde de anlatmaya çalıştığımız gibi ses kısma, ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Android logosunu gördüğünüzde tuş kombinasyonunu başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Burada tuşları bırakabilirsiniz. Telefon sıfırlama işlemini yapar ve otomatik olarak kuruluma geçer. İşlem tamam!

lg p503 optimus one format

 

Yukarıda anlatılan işlemler telefonun yazılımı formatlamak-sıfırlamak üzerine olup, Android versiyonunuza etki etmez. Yani formatlama işlemi sonrası telefonunuzun Android sürümü düşmez ya da yükselmez! İşlem telefonun sıfırlanmasını sağlayarak fabrikadan ilk çıktığı hale dönmesini sağlar. İşlem esnasından oluşabilecek olumsuzluklardan kullanıcı ya da işlemi gerçekleştiren sorumlu olup, ceplik.com herhangi bir mes’uliyet kabul etmez!

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi bir yazılım güncellemesine olanak tanır. Bu yüzden eğer daha önce yapmadıysanız, sıfırlama işlemi sonrası yazılım güncellemesi yapmanızı öneririz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

LG P503 Optimus One Yazılım Güncelleme

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “LG P503 Optimus One Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir