Lg marka akıllı telefonların büyük çoğunluğu Android işletim sistemi kullanır ve bu telefonlar normalde internet ayarlarını otomatik olarak alır. Ancak bazen operatörden bazen de telefondan kaynaklı olarak bu ayarlar ya silinir ya da bozulur ki bu da telefonun veri servisleri açık olmasına rağmen internete girmemesine neden olur. Bu gibi durumlarda internet ayarlarını yapmalı ya da düzeltmelisiniz.

Anlatacağımız yöntem operatör farketmeksizin, tüm Lg marka akıllı telefonlarda aynıdır. Sadece modeller arası bazı arayüz ve ifade farklılıkları olabilir, temel mantık değişmez.

Yapılması gereken işlem oldukça basit ve diğer bir çok Android telefonla aynı.

Menü üzerinden Ayarlar> Kablosuz ve ağlar ya da Bağlantı> İnternet paylaşımı & Ağlar> Mobil Şebekeler> Erişim Noktası Adları yörüngesini izleyin. Model farketmeksizin bulunması, ulaşılması gereken bölüm burası; ‘Erişim Noktası Adları‘.

Bu bölümde hiçbir kayıt yoksa artı(+) simgesine tıklayıp, karşınıza çıkan ilk 2 bölüm olan ‘İsim’ ve ‘APN’ bölümlerine ‘internet’ yazın. Daha sonra seçenekler tuşuyla kaydet yapıp, geri dönün. Diğer ayarlar otomatik olarak gelecek.lg-internet-ayarlariEğer bu bölümde herhangi bir kayıt varsa, ister silip, baştan kurun, isterseniz de o ayarda yine ilk 2 sıraya ‘internet’ yazın.

Tüm bu anlatılanları yapmanıza rağmen telefonunuz internete girmiyorsa, yeniden başlatmayı deneyin.

NOT: Bazı Vodafone hatlarda bu ayarı yapmanıza rağmen internet erişim sağlayamıyorsanız, ‘Kullanıcı adı‘ ve ‘Şifre‘ bölümlerine ‘vodafone‘ yazarak, yeniden kaydedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir