LG Marka Akıllı Telefonlarda ‘Geliştirici Seçenekleri’ Nasıl Açılır?

‘Geliştirici Seçenekleri’ Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarda yoğun kullanılmayan ama kullanının zaman zaman ihtiyaç duyabileceği bazı izin ve seçeneklerin yer aldığı bölüm. Bunlardan bazıları; USB hata ayıklama, Uyanık kal, Dokunmaları göster, İşaretçi Konumu göster, GPU görünttülemeyi zorla, GPU aşımını göster, Sınırlı mod, CPU kullanımını göster, Etkinlikleri saklama, Arkaplan işlemlerini sınırla vb. şeklindedir. Bu seçenek güncel işletim sistemlerinde açık olarak gelmez. Zira amatör kullanıcılar bu bölüme girerek bir çok ayarı bozabiliyor. Bu yüzden geliştirici seçenekleri artık kullanıcı tarafından manuel olarak açılıyor.

LG marka akıllı telefonlar da Android işletim sistemiyle çalışıyor ve güncel modellerde bu bölüm kapalı. İlgili bölüme ulaşma mantığı diğer Android işletim sistemi kullanan telefonlarla aynı.

LG akıllı telefonlarında geliştirici seçeneklerini aktifleştirmek için menü üzerinden Ayarlar> Genel> Telefon hakkında> Yazılım bilgileri yörüngesini izleyip, ‘Yapım numarası‘ seçeneği üzerine 7 kez dokunmalısınız.

Telefon üçüncü dokunuştan sonra sizinle birlikte dokunma sayınızı ekranda gösterecek ve 4’ten geriye doğru saymaya başlayacak.

İşlemi doğru olarak uyguladığınızda yine Menü> Ayarlar> Genel yörüngesini izleyip, ‘Telefon hakkında‘ bölümünün hemen üstünde ‘Geliştirici Seçenekleri‘ni göreceksiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.