LG, Android işletim sistemi kullanan bir marka ve tıpkı diğer markalarda olduğu gibi akıllı telefonlarında dahili olarak ekran görüntüsü alma özelliği mevcut. Ayrıca bu özelliğe dair uygulama marketi Play Store’da da çeşitli uygulamalar mevcut.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesini sağlar ve kullanıcının görüntü üzerinde düzenleme yapabilmesine ya da görüntüyü paylaşabilmesine imkan tanır. Ayrıca ekran görüntüsü çekme, ekran fotoğrafı kaydetme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır.

LG marka akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alabilmek için, telefonun fiziksel tuşlarından yararlanarak basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız. Ses kısma ve kilit tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin!

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit Tuşu

Kullanılabilecek diğer yol ise LG’nin yardımcı uygulamalarından Quick Memo’dan yararlanmak. Quick Memo açıldığı gibi ekranda bulunan görüntüyü alır ve üzerinden düzenleme yapılmasına imkan verir.
lg-akilli-telefonlarda-ekran-goruntusu-alma

LG marka akıllı telefonlar tasarım açısından görsellerdeki gibi temel olarak ikiye ayrılır. Ancak bu durum işlem yöntemi açısından bir değişikliğe yol açmaz.
lg-marka-akilli-telefonlarda-ekran-goruntusu-alma

Anlattığımız yöntemi doğru olarak uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranında işleme dair bilgi de alınır.

Yakalanan görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots’ veya ‘Quick Memo’ albümlerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir