LG Leon (H324TR) akıllı telefonunuz donma, kasılma yapmaya başladıysa, uygulama ya da işletim sistemi hataları gösteriyorsa, ekran kilit deseni unulmuş veya bloke edilmişse, telefonu formatlayarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Lg Leon, Android 5 Lollipop işletim sistemi kullanan bir telefon ve 2 farklı formatlama yöntemi var. Telefona format atmaya karar verdiğinizde lütfen mümkünse önce veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin.

Kullanabileceğiniz ilk yol Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izleyerek onay vermek. Son dokunuşla birlikte telefon kapanacak ve 2 kez yeniden başlatılacak. Lütfen kurulum aşamasına kadar bekleyin.lg-leon-hard-format-atmaDiğer yol ise donanımdan format. Bu yol daha çok ekran kilit deseninin bloke edilmesi-unutulması sonrası kullanılıyor olsa da menüye erişim sağlayamadığınız her durum için bu yolu kullanabilirsiniz. İşlem mantığı telefonun bazı fiziksel tuşlarıyla kurtarma modu(recovery mode) ekranına ulaşmaktır.

Donanımdan format seçeneğini uygulayabilmek için geçmeniz gereken aşamalar şu şekilde;

  • Telefonu kapatın. Açılış işlemi için ses kısma tuşundan da yararlanmalısınız.
  • Ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.
  • LG logosunu gördüğünüzde ses kısma tuşuna basılı tutmaya devam ederek güç tuşunu bırakın ve aynı tuşa tekrar basın.
  • Telefon bir süre sonra sıfırlama ekranına geçecek. Burada dokunmatik çalışmaz. Seçenekler arasında ilerleyebilmek için ses tuşlarını, onay için güç tuşunu kullanmalısınız.
  • Ses kısma tuşuyla ‘Yes‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın. Karşınıza yeni bir teyit ekranı çıkacak.
  • Ses kısma tuşuyla ‘Yes‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve temizlenmiş olarak yeniden başlayacak. İşlem tamam! Kurulum sonrası Lg Leon yeniden kullanıma hazır olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir