LG L80 cep telefonunuza ‘durduruldu’ hataları gibi yazılımsal problemler, desen kilidini unutmak-bloke etmek gibi güvenlik aşamalarının birinde takılmak ya da tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak isterseniz, formatlama yoluna gidebilirsiniz. Formatlama işlemiyle telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecek ve herhangi bir zarar görmeyecek!

Akıllı telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde lütfen mümkünse veri yedeği alın ve şarj düzeyini en az %25 olarak ayarlamayı unutmayın! İşlem sırasında telefonda sim veya hafıza kartlarının takılı olup, olmaması önemli değildir, istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ayrıca format uygulaması telefonunuzun garantisini de etkilemez, telefonu garanti dışı bırakmaz!

LG L80’e format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menü üzerinden Ayarlar> Genel> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemelisiniz.

Kullanılabilecek ikinci yol olan ve genellikle tuş formatı olarak ifadelendirilen donanımdan format, daha çok desen kilidini unutmak/bloke etmek gibi güvenlik aşamalarının atlanması için kullanılsa da menüye erişim sağlayamadığınız her durum için bu yöntemi uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemi mantığı telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak kurtarma moduna(recovery mode) ulaşmak şeklindedir.

lg-l80-hard-format-atma

Donanımdan format uygulamasını yapabilmek için izlemeniz gereken yol sırasıyla şu şekilde;

  • Telefonu kapatın ve ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.
  • LG logosu geldiğinde güç tuşunu bırakın ve hızlıca tekrar basarak bekleyin.
  • Üzerinde siyah renkli yazıların bulunduğu beyaz ekranla karşılaştığınızda tuşları bırakabilirsiniz. Bu aşamadan sonra dokunmatik çalışmayacaktır! İlgili seçenekler arasında aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç(kilit) tuşunu kullanmalısınız.
  • Ses kısma tuşuyla ‘YES‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Yeni ekranda yine ses kısma tuşuyla ‘YES‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

İşlem tamam! LG L80 akıllı telefonunuzun kurulumunu yapıp, yeniden kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir