LG L70 D320TR modeli Android işletim sistemine sahiptir. Android işletim sisteminde meydana gelen hata ve sorunları çözmenin en basit yöntemi cihaza yeniden yazılım yüklemektir. Siz de kendi telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yükleme yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz. Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal yazılımdır.

Yeniden yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silebilir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarın. Anlatacağımız yükleme işlemi sadece D320TR modeli içindir. Farklı bir LG L70 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayın. Ayrıca eğer IMEI numaranız orjinal değilse yükleme sonunda şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğrayıp imei onarımını yapmalısınız.

Bu modele yazılım yüklemek için LG Flash Tool’u kullanacağız. Dolyısıyla işlemi bilgisayar üzerinden yapacağız. Bilgisayarda LG sürücülerinin yüklü olması gerekmektedir. Telefonu bilgisayara tanıtmakta sorun yaşıyorsanız buradan LG United Mobile Driver dosyasını indirip kurun.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: LG Flash Tool

2: D320tr10c_00

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma tuşuna basılı tutarak diğer ucu bilgisayara bağlı olan USB kablosunu telefona takın. Kısa bir süre sonra ekranda Download mode ile ilgili bir yazı göreceksiniz. Ses açma tuşunu bırakıp bir kez basın. Telefon Download Mode’a geçecektir. Bu esnada bilgisayar sürücüleri yüklemekle meşgul olacaktır. Aygıt Yöneticisinden sürücülerin yükelnip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz. Sürcülerle sorun yaşıyorsanız yukarıda verdiğimiz LG United Mobile Driver dosyasını kurun. Bu da çözüm olmazsa Windows 7 yüklü bir bilgisayarda deneyin.

Sürücülerin başarıyla yüklendiğini varsayarak ilerliyoruz.

LG Flash Tool klasöründeki LGFlashTool2014.exe programını açın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

lg l70 d320tr yazılım yükleme 1

Görselde ok işareti ile işaretlenmiş butona tıklayıp indirmiş olduğunuz D320tr10c_00.kdz dosyasını seçin. Diğer seçenekleri değiştirmeniz gerek yok. Burada dikkat etmeniz gereken alttaki Flash seçenekleridir.

Normal Flash seçeneği cihazda var olan yazılımın üzerine yeni yazılımı atar.(Bazen kişisel bilgileri silmez)

CSE Flash ise cihazın yazılımını silip yeniden yazılım yükler.(işlem yarıda kalırsa bir daha yazılım yükleyemeyebilirsiniz)

Normal Flash seçeneğini seçmenizi öneririz. Normal Flash seçeneğine tıkladığınızda aşağıdaki pencere açılacak.

lg l70 d320tr yazılım yükleme 2

Telefon bilgileri falan görünmeyebilir. Siz Start butonu ile ilerleyin. Start butonuna bastığınızda ufak bir pencere açılacak. Burda sadece Language kısmından Turkish seçin.

 

lg l70 d320tr yazılım yükleme 3

Seçimi yaptıktan sonra OK butonuna tıklayabilirsiniz. Açılacak olan pencerede bilgisayar telefonu tarayacaktır.

lg l70d320tr yazılım yükleme 4

Bilgisayar telefonla bağlantı kurduğunda yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme işlemi 10 dakikaya kadar sürebilir, Lütfen bu esnada bağlantıyı koparmayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon kendini yeniden başlatmazsa siz bağlantıyı kesip telefonu açın.

33 thoughts on “LG L70 D320TR Yazılım Yükleme”
 1. ben dedikleriniz aynısı oluyor ama 15 de options upgrade recovery diyor rety diyor yardım

  1. Bağlantı kopuyor olabilir veya cihazın sorunu yazılımsal değil donanımsal olabilir. Ayrıca bataryada yeteri kadar şarj olduğundan da emin olup tekrar deneyebilirsiniz.

  1. evet bağlantı yok diyor, sürücüleirn yüklendiğinden emin olun, mümkünse farklı bir kablo ile farklı bir usb noktası ile deneyin.

 2. Telefon kapaliydi actim ekranda direk firmware update yazisi cikti altda da do not unplug the usb connection untilthe process is complete yaziyor dedignizin aynisini mi yapacağım

  1. telefonu açarken ses açma tuşuna basılı tuttunuz herhalde, bataryayı çıkarıp tekrar açmayı deneyin, yine aynı şekilde açılıyorsa ses açma tuşunu basılı kalmış olabilir, tuşu kontrol edin, tuşta sorun yoksa evet yazılım çökmüş demektir. bu durumda yazılım yüklemeniz gerekecek.

       1. Windows 7 bulamadım Windows XP de denedim ordada olmadı. Artık telefon hiç açılmıyor LG logosunda kalıyor. Telefonu daha düzeltemezmiyiz çöpe mi atayım ?

        1. Çöpe atmak istiyorsanız çöpe atın, biz size nasıl yazılım yükleyebileceğinizi anlattık. Yazılımsal sorunu varsa cihazın yazılım yüklendikten sonra çalışır hale gelir, farklı bir sorunu varsa sorun aynı şekilde devam eder.

         Cihaza yazılım yükleyemiyorsanız donanımsal bir arıza buna engel oluyor olabilir, Bu durumda bir teknik servisin bakması gerekecek.

 3. download mode a geçtikten sonra “do not unplug the usb connection until the process is complete” yazısı geldi ve 5-10 dk dır %0 bu normalmi

 4. usta telefon dowland moda girmiyor.ses yukselt tusuyla bilgisayara bağladığımda pembe ekranda eror veriyor.yardımcı olurmusunuz.

  1. yazılım tamamen silinmiş olabilir bu durumda JTAG yapılması gerekcek. JTAG boxı bulunan bir teknik servise danışmanız iyi olacaktır.

 5. telefona lg logosu gelip gidiyor dediğiniz moda(download) girmiyor. ne yapmalıyım?

  1. bütün dosyalarımız yandiske yüklüdür bazı dosyalar çok indirildiğinden bu hatayı verebilmektedir, indir butonun solundaki butondan kendinize bir yandisk hesabı açıp indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir