Lg K8 akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayıp, daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlar içerisinde kullanabilirsiniz. Güncel mobil cihazların tümünde olduğu gibi Lg K8’de bu özellik dahili olarak sunulduğundan Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yoktur.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot‘ olarak bilinir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekranı yakalama gibi farklı şekillerde de adlandırılır. Girişte de belirttiğimizi gibi bu özellik güncel tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahili olarak sunulur ve basit bir tuş kombinasyonu uygulamanın kolayca yapılmasını sağlar. LG marka mobil cihazlarda tuş kombinasyonuna ek olarak üretici ekstra bir seçenek daha sunar. Yani toplamda 2 farklı şekilde ekran görüntüsü alabilmek mümkün.

LG K8’de ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemelisiniz.

lg-k8-ekran-goruntusu-nasıl-alınır

 

İkinci yol için üreticinin telefonlarında entegre gelen ‘Quick Memo’ opsiyonunu kullanmalısınız. Quick Memo’yu açabilmek için yukarıdaki bildirim çubuğunu aşağı doğru kaydırabilir ya da ana ekran(home) sanal tuşu yukarı sağ çapraza doğru sürüklenebilir. Quick Memo açıldığında anda ekranı kaydeder ve direk üzerinde düzenleme yapabilmenize imkan tanımaktadır.

Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots’ ve ‘Quick Memo’ albümlerinde bulabilirsiniz. İşlem örneğini YouTube kanalımızdaki videoda görebilirsiniz.

Güncel Android sürümüne sahip Lg marka Android telefonlarda ekran videosu kaydı yapabilmek de mümkün olmaktadır. Ancak bu özellik henüz dahili olarak sunulmaya başlanmadığı için uygulama kullanmak gerekmekte. Bu için de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

2 thoughts on “LG K8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir