LG K7 akıllı telefonunuzun desen kilidi unuttuysanız ya da bloke ettiyseniz, tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız, donma, ağırlaşma, uygulama hataları gibi yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız format atma yoluna giderek, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

LG K7’ye format atmaya karar verdiğinizde lütfen önce mümkünse yani menüye ulaşabiliyorsanız veri yedeği alın ve işlem sırasında telefonun düşük şarj nedeniyle kapanıp, yazılımsal olarak zarar görmesini engellemek adına da şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin! İşlem sırasında telefonunuzda sim ya da hafıza kartının bulunması önemli değildir, işlemden etkilenmeyecekler. Ayrıca telefonunuzu formatlamak telefonu garanti dışı da bırakmaz yani garantisini etkilemez.

LG K7’ye format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izlemelisiniz. Son dokunuşla birlikte telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

ÖNEMLİ NOT: Android 5.1.1 ile beraber gelen OEM kilidi özelliği nedeni ile menü harici formattan sonra cihaz Google hesabı istemektedir. Telefonda daha önce kullanmış olduğunuz gmail hesabını girerek kilidi açabilirsiniz. Gmail hesabını bilmiyorsanız internette anlatılan OEM kilidini kırma yöntemlerini denemeniz gerekecek. Yöntemler işe yaramazsa yetkili sevisine baş vurmanız gerekecek.

lg-k7-format-atma

  • 1.Adım: Cihazınızda güç tuşu ve ses kısma tuşlarını kullanarak aynı anda birkaç saniye basılı tutun, LG logosu geldikten sonra güç tuşunu bırakıp tekrar basıyoruz (güç tuşunu bırakıp tekrar basıyorum ama ses kısma tuşuna basmaya devam ediyoruz) ve birkaç saniye sonra format ekranına geçiş yapacağız.

 

  • 2.Adım: Format ekranına geldiğinizde ses kısma, ses açma ve güç tuşlarını kullanacağız.Format ekranında ses kısma tuşunu kulanarak Yes seçeneğinin üstüne geliyoruz ve güç tuşuna basıp onaylıyoruz.Terkrar bu işlemi yapmak için sizden onay istiyor gene aynı şekilde yaparak Yes seçeneğine gelip güç tuşuna basarak onaylıyoruz. Format tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatılacak, artık telefonunuzu yeniden kişiselleştirip kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir