LG G4C akıllı telefonunuzun desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz, telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız uygulama hataları gibi yazılımsal sorunlar gibi hatalarla karşılaşmakta iseniz, format atma yöntemiyle bu sorunlardan kurtulmanız mümkün.

LG G4C’ye format atmadan önce telefonunuzun şarjı en az %25 olmak zorundadır! Peki neden? Çünkü bu işlem uzun da, kısa da sürebilir. Eğer şarjınız düşük seviyede ise ve format atma işlemi sırasında kapanırsa, yazılımsal sorunlar oluşabilir, hatta belki bir daha açılmaz. Sim kartınızın veya hafıza kartınızın telefonda olmasında her hangi bir sakınca yoktur ve bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz.

LG G4C’ye format atmak için 2 farkı yol bulunur ve birincisi menü üzerinde iken, ikincisi tuş formatı şeklindedir. İlk yöntem şöyle, menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil. Son dokunuş ile birlikte telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış bir biçimde yeniden başlar. Artık telefonunuzu kişiselleştirip, yeniden kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Android 5.1.1 ile beraber gelen OEM kilidi özelliği nedeni ile menü harici formattan sonra cihaz Google hesabı istemektedir. Telefonda daha önce kullanmış olduğunuz gmail hesabını girerek kilidi açabilirsiniz. Gmail hesabını bilmiyorsanız internette anlatılan OEM kilidini kırma yöntemlerini denemeniz gerekecek. Yöntemler işe yaramazsa yetkili sevisine baş vurmanız gerekecek.

lg-g4c-format-atma

  • 1.Adım: Cihazınızda güç tuşu ve ses kısma tuşlarını kullanarak aynı anda birkaç saniye basılı tutun, LG logosu geldikten sonra güç tuşunu bırakıp tekrar basıyoruz (güç tuşunu bırakıp tekrar basıyorum ama ses kısma tuşuna basmaya devam ediyoruz) ve birkaç saniye sonra format ekranına geçiş yapacağız.
  • 2.Adım: Format ekranına geldiğinizde ses kısma, ses açma ve güç tuşlarını kullanmalısınız. Format ekranında ses kısma tuşunu kullanarak Yes seçeneğinin üstüne geliyoruz ve güç tuşuna basıp onaylıyoruz. Tekrar bu işlemi yapmak için sizden onay istiyor gene aynı şekilde yaparak Yes seçeneğine gelip güç tuşuna basarak onaylıyoruz. Format tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatılacak, artık telefonunuzu yeniden kişiselleştirip kullanabilirsiniz.
2 thoughts on “LG G4C’ye Format Nasıl Atılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir