LG G4(H815) ülkemizde nihayet 15 Mayıs itibariyle internet üzerinden satışa çıktı. Böylece son güne kadar fiyatı hakkında spekülasyonlar yapılan yeni amiral geminin fiyatı da netleşmiş oldu.

LG’nin geçtiğimiz Nisan ayının sonunda tanıtılmış ve Mayıs ayında ürünün piyasada olacağı bildirilmişti. Fakat fiyat açıklaması yapılmadığından, ürün satışa çıkana kadar bir çok dedikoduya malzeme olmuştu. Sony haricindeki tüm büyük üreticilerin amiral gemilerini tanıtıp, piyasaya sunmasından sonra LG’nin yeni telefonu için nasıl bir fiyat politikası belirleyeceği de merak konusuydu. Artık şunu söylemek mümkün: “LG G4 büyük üreticilerin premium modelleri arasında en uygun fiyatlı olanı!”

LG G4 için fiyat etiketi şu anda 2199 lira. Bu da rakiplerinden daha iyi bir rakam demek. Zira Samsun Galaxy S6 Edge 2999, Apple iPhone 6 Plus 2849, HTC One M9 2799, Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 2499 liralık fiyat etiketlerine sahip. LG böylelikle G2’den bu yana sürdürdüğü uygun fiyatlı amiral gemi modeli politasını da devam ettirmiş oldu.

lg-g4-turkiye-fiyatı-2199Ürünün şu an toplamda 5 farklı rengi satışta; Titan, Gold, Beyaz, Siyah Deri ve Kahverengi Deri. Ürün şu an sadece internet üzerinden satışta. Mediamarkt ve Turkcell’in internet sitesinden G4’e ulaşılabilir. Fakat Teknosa ve Vatan Bilgisayar gibi büyük dağıtıcılarda ürün henüz yok. Bu da satış kanallarıyla birlikte mağaza reyonlarına ulaşması biraz daha zaman alacak demek.

Operatörler de LG G4 kampanyalarına başlamış ve faturalı hatlar için tarifeye ek seçeneklerini belirlemiş. Örneğin Vodafone Red tarifeleriyle ürüne 24 ya da 36 ay taahhüt seçenekleriyle sahip olabilmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir