LG G3 ve LG G4 Karşılaştırması

LG yeni amiral gemisi G4’ü tanıttı ve G3 modelini yenilemiş oldu. Peki G4 ne gibi yeniliklerle geliyor, G3’ten farkları neler? G3 ve G4 arasında tercih yaparken neler göz önünde bulundurulmalı? Şimdi önemli farklılıklara madde madde bakalım.

– LG G4 genel kasa yapısı itibariyle tüm açılardan G3’ten daha büyük. Hem daha kalın hem de daha uzun. Ayrıca 6 gram daha ağır.

– LG G3, Android 4.4.2 işletim sistemiyle gelmişti ve Android 5’e güncellenebiliyor. G4 ise direk Android 5.1 işletim sistemi ve yeni bir arayüzle geliyor.

– Snapdragon 808 işlemcisiyle, G4 daha yeni bir işlemciye sahip. Ancak G3’te aynı ürünün 801 versiyonuyla satılmıştı ki bu da kötü bir işlemci değil. G3 işlemcisi dört çekirdekkten, G4 işlemcisi 6 çekirdek.

– G3’te DDR3 Ram kullanılıyordu. G4’te DDR4 yeni Ram birimi kullanılıyor.

– G4 modelinde ekran kartı da gelişiyor ve Adreno 330’dan Adreno 418’e güncelleniyor.

– G4’te LG 16 Gb dahili hafızadan vazgeçiyor ve sadece 32 Gb’lık versiyon sunuyor.

lg-g3-ve-lg-g4-karsilastirmasi

– Kameralarda önemli geliştirmeler söz konusu. Sensör boyu büyüyen yeni arka kamera 16 Mp. G3’te daha küçük bir sensör ile 13 Megapiksel kamera vardı. Ön kamera ise 2.1 Mp’di ancak yeni modelde bu değer 8 Mp.

– İki ürün de 3000 mAh bataryayla geliyor. Ancak LG, G4’ün daha verimli bir tüketim sunacağı iddiasında.


– LG yeni telefonunun daha iyi sinyal yakalayacağını ve daha yüksek bir hız limitine ulaşacağını söylüyor. İki telefonda 3G ve 4G özelliklerine sahip. Ancak G4 daha yüksek bir hız vaad ediyor.

– Dikkat çeken farklılıklardan birisi de LG’nin yeni modelde değişik bir tasarım detayı kullanması; deri arka kapak. Telefonun 8 farklı renk seçeneği var ve bunlardan 5’i deri arka kapağa sahip. LG G3’te böyle bir tasarım detayı yoktu.

Bunun dışında önemli farklılıklar yok. G4 için derlenmiş, toplanmış, güncellenmiş yorumu rahatlıkla yapılabilir. Tabi daha detaylı bilgiler için ürün piyasaya düşmesi şart. Çünkü en net farklar kullanıcı deneyimleriyle ortaya çıkıyor. Bu yüzden ürün incelemelerini beklemekte fayda var. LG G4 incelemesi yakında ceplik.com adresinde olacak.


Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir