Root işlemi Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda süper kullanıcı yani yönetici olmak için yapılır. LG G3 modelini de Rootlayarak, akıllı telefon yazılımında istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkün.

Rootlama işlemi ile telefon yazılımında yapabileceğiniz değişikliklerin herhangi bir sınırı yok! Kod bilginiz olmasa bile amacınıza uygun uygulama edinip, işlemlerinizi yapabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Root işlemine başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli bilgi telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalacağı! Diğer bir önemli nokta ise kullanıcı verileri. İşlem sonunda telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silinmez.

Anlatacağımız işlem Android 4.4.2 KitKat yüklü cihazlar için geçerlidir. Telefonunuz farklı bir sürüme sahipse lütfen anlatılan işlemi yapmayın. İşlem tarafımızdan hem D850 hem de D855 modeli üzerinde başarıyla uygulanmıştır.

Sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için buradan LG PC Suite programını indirin ve kurun.

LG G3 Root işlemi için ihtiyacınız olan Dosyalar:

1: PurpleDrake-Lite

Dosyayı indirip winrar veya winzip programı ile bir klasöre çıkarın.

Telefonunuzda Geliştirici Seçeneklerini açıp ‘USB Hata Ayıklama Modunu aktifleştirin.

Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

İndirdiğiniz dosyanın klasörünü açıp, purpledrake_windows.bat dosyasını çalıştırın. Bir kaç komut penceresi açılabilir, siz içinde yazılar olan pencereyi ön plana alın.

Karşınıza çıkan ilk ekran telefon ile bağlantı kurmak amacındadır. Devam etmek için Enter tuşuna basın.

Enter tuşuna bastığınızda program telefonu arayacak ve bağlantı kurulduğunda ikinci ekran gelecek. İkinci ekran gelmiyorsa yani bağlantı kurulmuyorsa telefon ekranında bildirim panelini aşağı çekip USB bağlantı seçeneklerini açın ve eğer ‘Sadece Şarj’ seçeneği seçiliyse ‘PC yazılımı/ortam cihazın’ı seçin. Eğer ortam cihazı seçiliyse sadece şarjı seçin.

Buna rağmen bağlantı kuramıyorsannız USB kablosunu telefondan çekip tekrar takın.

Telefon algılandığında ikinci ekranda telefon bilgileri yer alacak ki Rootlama işlemine devam etmek için Enter tuşuna basmalısınız.

Bu aşamada telefon yükleme moduna geçecek ki telefon yükleme moduna geçtiğinde 3. ekranı göreceksiniz. Şimdi Rootlama işlemine başlayabilirsiniz. Başlamak için Enter tuşuna basın.

İşlem başarıyla bittiğinde 4. ekranla karşılaşırsınız ve All Done mesajını görürsünüz. Pencereyi kapatmak için Enter tuşuna basın.

Rootlama işlemi tamam! Yalnız root izin kontrol uygulaması olan superuser uygulamasını Google Play Store’dan indirip, kurmalısınız. Google Play Store’u açın ve arama kısmına superuser yazarak uygulamayı indirin. Detaylar bu şekilde.

2 thoughts on “LG G3 Root Yapma”
  1. SA HOCAM LG G3 LERE PLAKA YAZDIKTAN SONRA ŞEBEKE ÇEKMİYOR YADA 3G Sİ ÇEKMİYOR ÇÖZÜMÜNÜ BİLİYORMUSUNUZ ?

    1. z3x ile yaptığımız işlemlerde öyle bir sorunla karşılaşmadık, en fazla imei 0 olur, onu da fix imei ile hallediyorduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir