‘Geliştirici Seçenekleri’ her kullanıcının ihtiyaç duymayacağı özellikleri içerir ve bu yüzden güncel akıllı telefonlarda gizlenmiş olarak yer alır. USB Hata Ayıklama, İşaretçi Konumunu Göster, Uyanık Kal, GPU Kullanımını Göster, CPU Kullanımını Göster geliştirici seçeneklerinde yer alan bazı seçenekler.

Bu seçeneklere ulaşabilmek için önce pasif olan Geliştirici Seçeneklerini aktif etmek gerekiyor. Tüm Android telefonlarda olduğu gibi LG G3’te de bunun bir yolu var. Hatta bu yol mantık olarak diğer Android telefonlarla da aynı.

LG G3 akıllı telefonunuzda ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktifleştirmek için yapmanız gereken Menü> Ayarlar> Genel> Telefon hakkında> Yazılım bilgileri yörüngesini izleyip, ‘Yapım numarası’ üzerine 7 kez dokunmak.

G3 diğer akıllı telefonlarda olduğunu üçüncü dokunuştan sonra sizinle birlikte saymaya başlayacak ve 7. dokunuş sonrası ‘Artık bir geliştiricisiniz!’ bilgilendirmesini yapacak.

Geliştirici seçeneklerini 2 adım geri dönerek, görüntüleyebilirsiniz. Geliştirici seçenekleri aktif edildiğinde kapatılmasının yani tekrar gizlenmesinin tek yolu telefonu fabrika ayarlarına döndürmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir