LG G3  model telefonunuzu ağırlaşma, donma, kasılma, uygulama hataları gibi yazılımsal sorunlar veya ekran kilit desenin bloke etmek-unutmak gibi nedenlerle ya da tek işlemle ayar ve veri sıfırlaması yapmak için formatlamak-sıfırlamak isterseniz bunu aşağıda anlattığımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Format işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamaları sileceğinden lütfen mümkünse veri yedeği alın. Yine işleme başlamadan cihazı iyice şarj ederek, en az %50 düzeyinde olmasını sağlamak, işlem sırasında telefonun düşük şarj nedeniyle kapanıp, zarar görmesini engeller.

Formatlama-sıfırlama işlemi için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. İlk yöntem Menü> Ayarlar> Genel> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verileri sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay vermektir.

İkinci yöntem ise ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek, uygulama ya da açılma hataları gibi menüsüne erişilemeyen cihazlar için en etkili olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.lg-g3-format-atmaCihazı kapatın ve ses  kısma tuşuyla birlikte açma-kapama(kilit) tuşuna basarak tekrardan açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

LG logosunu gördüğünüzde açma-kapama(kilit) tuşunu bırakın ve tekrar basın. Bu işlem sizi ‘Factory Hard Reset‘ ekranına ulaştıracaktır. Bu aşamada tuşları bırakabilirsiniz.

Factory Hard Reset yani format atacağınız ekranda dokunmatik çalışmaz. Format atmanız için 2 defa, önce ses kısma tuşuna sonra da Güç tuşuna basın. 

Cihaz kendini formatlayıp otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İşlem bu kadar! Artık G3’ü yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

12 thoughts on “LG G3 Format Atma”
  1. gerçekten ALLAH razı olsn dıger sefer yıne bloke olmustu telefoncu 20 tl aldı bu işlemi yapmak için teşşekur ederım

      1. Menu ekranına ulaşamıyorum nasıl yedek alabilirim ayrıca yedekleme şifresi istiyor öyle bi şifre birakmamistim daha önce ne yapabilirim acil yardımcı olursanız sevinirim

        1. Menü ekranına ulaşamıyor fakat telefonu açabiliyorsanız bilgisayara bağlayıp, verileri bilgisayara aktarmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir