LG G2 Android işletim sistemiyle çalışır ve bu telefonlarda da bir çok markada olduğu gibi numara ile mesaj engelleme seçeneği vardır. Üstelik bu işlemin uygulanışı diğer bir Güney Koreli üretici olan Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefonlarıyla oldukça benzeşir.

Çağrı engelleme seçeneğini kullandığınızda, engellediğiniz numara sizi aradığında numarası direk olarak meşgule düşer. Bu şekilde size ulaşması imkansız olur.

Mesaj engellemesi yaptığınızda da yine engellenen numaradan mesaj almazsınız. Size gönderilen mesajlar direk olarak Spam kutusuna düşer.

Çağrı engellemesi yapabilmek için Menü> Ayarlar> Çağrı ayarları> Çağrı reddetme> Reddetme listesi yörüngesi izleyip, +(artı) simgesine dokunarak numara seçmeli ya da manuel olarak numara girmelisiniz.

Mesaj engellemesi için ise Mesaj bölümüne girip, ilgili kişinin mesajındayken Seçenekler tuşuna bastıktan sonra ‘İstenmeyen Numara Kaydet’ bölümüne dokunmalısınız.

Çağrı engelini geri almak için yine Reddetme listesine ulaşmalı, bu bölümdeki çöp kutusu simgesine dokunmalısınız. Bu aşamda numaranın kaldırılması için seçim ekranı belirecek.

Mesaj engelini kaldırmak için ise yine Mesaj bölümüne girip, Seçenekler tuşuna dokunarak, ‘Spam Kutusu’ bölümüne gitmelisiniz. Burada engellenen mesajları göreceksiniz. İlgili bölümden kaldırmaları yaptığınızda numaradan mesaj almaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir