Lg G2(D802) Android işletim sistemi kullanır ve bu telefonlar normalde internet ayarlarını otomatik olarak alır. Ancak bazen operatörden bazen de telefondan kaynaklı olarak bu ayarlar ya silinir ya da bozulur ki bu da telefonun veri servisleri açık olmasına rağmen internete girmemesine neden olur. Bu gibi durumlarda internet ayarlarını yapmalı ya da düzeltmelisiniz.

Anlatacağımız yöntem operatör farketmeksizin aynıdır. Yapılması gereken işlem oldukça basit ve diğer bir çok Android telefonla aynı.

Menü üzerinden Ayarlar> Kablosuz ve ağlar ya da Bağlantı> İnternet paylaşımı & Ağlar> Mobil Şebekeler> Erişim Noktası Adları yörüngesini izleyin. Asıl önemli nokta, bulunması, ulaşılması gereken bölüm burası; ‘Erişim Noktası Adları‘.

Bu bölümde hiçbir kayıt yoksa artı(+) simgesine tıklayıp, karşınıza çıkan ilk 2 bölüm olan ‘İsim’ ve ‘APN’ bölümlerine ‘internet’ yazın. Daha sonra seçenekler tuşuyla kaydet yapıp, geri dönün. Diğer ayarlar otomatik olarak gelecek.lg-g2-d802-internet-ayarlariEğer bu bölümde herhangi bir kayıt varsa, ister silip, baştan kurun, isterseniz de o ayarda yine ilk 2 sıraya ‘internet’ yazın.

Tüm bu anlatılanları yapmanıza rağmen telefonunuz internete girmiyorsa, yeniden başlatmayı deneyin.

NOT: Bazı Vodafone hatlarda bazen yukarıdaki işlemleri yapmak yeterli olmaz. Bu durumda yapılan işleme ek olarak ‘Kullanıcı adı‘ ve ‘Şifre‘ bölümlerine ‘vodafone‘ yazarak, yeniden kaydedin.

17 thoughts on “LG G2 Modelinde İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?”
 1. s,a hocam benim lg 2 telefonumda yurtdışı satışlı ağlar bölümünde mobil veri paylaşımı gözükmüyor wifi bluetooth ucak modu var birde internetimi paylaşım yapamıyom teşekürler

  1. A.s Mevlüt Bey. Oralardadır, fazla uzağa gitmiş olamaz. Yani Kablosuz ve Ağlar bölümününün bir yerinde olmalı. Arayüzden kaynaklı ifade farklılıkları da olabilir ama mantık değişmez.

   1. olmuyor yazilim attiktan sonra boyle oldu kisisel erisim noktasi yok ayarlar bolumunde. Mobil erisim noktasi var basinca wifi hospot cikiyor wifi isimleri cikiyor yani .

    1. Tamam zaten Wi-Fi hotspot ile erişim noktası aynı şeyler. O bölüm üzerinden ilerleyeceksiniz. İlgili detaylar sizinle paylaştığım makalede yazıyor. İnternet paylaşımını Wi-Fi üzerinden yapacaksanız öncelikle kendi telefonunuza bir isim vermelisiniz. Sonrasında sizi bu isimle bulabilecekler ve internetinizi kullanabilecekler.

 2. merhaba benim telefonum Lg G2 mobil erisim noktasi yok bi yer var orada da wifiyi acin diyo hostpot fln yaziyor ve 4.5G yi etkinlestirince mobil veri dew gidiyor. ne yapmam gerek ?

  1. Ayşe merhaba. Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz, yani hangi aşamada hata alıyorsunuz?

 3. seçili olan bir apn ayrı var ve silinmiyor değiştirilmiyor ne yapmam gerek ne olur yadım et hocam

   1. yapılıyor kurup seçiyorum türkcellin apn ayarlarını yapıyorum ama olmuyor hatta örnek vereyim

    İsim: turkcell internet
    APN: internet

    Proxy: Ayarlı değil.

    Bağlantı noktası: Ayarlı değil.

    Kullanıcı adı: Boş olacak

    Şifre: Boş olacak

    Sunucu: Ayarlı değil.

    MMSC: Ayarlı değil.

    MMS vekil sunucu: Ayarlı değil..

    MMS bağlantı noktası: Ayarlı değil..

    MCC: 286

    MNC: 01

    Onaylama türü: PAP veya CHAP

    APN türü: Default

    buradaki gibi yapıyorum

    1. O zaman bir de telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi denemelisiniz. O seçenekler üzerinde sizin de seçim şansınız olmalı.

 4. s.aleykum benim sorum olacaktı bu lg lerde apn ayarları kendiliğinden üçüyor kalıcı olması için ne yapabilirim

  1. A.s o yazılımsal bir hata, normalde sabit kalır. Telefonu donanımdan formatlayın, düzelmezse yazılım yüklemesi yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir