Akıllı diye nitelendirilen telefonlara teknolojinin de ilerlemesiyle eklenilen özellikler göz ardı edilemeyecek kadar şaşırtıcı! Üstelik LG bu konuda daha farklı bir özellik ekleyerek kullanıcılarını mest ettiği aşikar.

En çok misafir çocuklarının telefonlarımızı kurcalamasından ve oyun oynamalarından dert yandığımız bu konu, herhalde LG üreticilerininde  başına gelmiş olsa gerek, böyle bir özellik ekleme gereği duymuşlar :)

Misafir modu, cihazınızda belirlediğiniz desen kilidi ile başka bir kullanıcının izin verdiğiniz uygulamalara erişebildiği ve onun dışında herhangi bir uygulama veya bildirim ekranına ulaşmalarını engelleyecek bir moddur. Yani telefonu arkadaşınıza, sevgilinize veya herhangi birine verdiğinizde, önceden belirlediğiniz desen kilidi ile telefonu açarak gene önceden belirlediğiniz uygulamaları sadece görebiliyor.

Bu mod ile telefonu istediğiniz kişiye verebilir ayrıca gizli bilgilerinde görünmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Peki misafir modu nasıl yapılır?

Telefonunuzda Ayarlar menüsüne girerek, ekranın üst kısmında yer alan Genel seçeneğine girin. Çıkan menülerden Misafir Modu’nu göreceksiniz.

Yani izleyeceğiniz yörünge; Menü> Ayarlar> Genel> Misafir Modu

1

 

Bu menüde hem desen kilidini belirleyin hem de misafir kullanıcının hangi uygulamalara erişeceğini seçin.

Burada dikkat etmeniz gereken telefonunuzda iki farklı desen olacağıdır. Yani birinci desen telefon sahibinin ikinci desen misafir kullanıcının desen kilidi olacaktır.

Telefonunuza öncelikle Kilit Ekranı menüsünden Ekran kilidini seçerek bir desen kilidi belirleyin. Ve ardından Misafir modu için başka bir desen kilidi belirleyin.

2

 

Deseni belirledikten sonra Uygulamaları ayarla seçeneği ile misafir kişinin hangi uygulamaları kullanmasını istiyorsanız o uygulamaları seçin.

3

Bu aşamaları tamamladıktan sonra Misafir modu’nu istediğiniz gibi şekillendirmiş oluyorsunuz. Telefonu başka bir kişiye verdiğinizde belirlemiş olduğunuz misafir modu desen kilidini açarak kişinin sizin istediğiniz uygulamaları kullanmasına izin vermiş olacaksınız.

4

Eğer siz de telefonunuzu çocuğunuza ya da arkadaşlarınıza verirken tedirgin oluyorsanız LG G2 ile tanışmanızın zamanı çoktan gelmiş demektir! Misafir modu ile telefonuzun gizliliğini ayarladığınızda uygulamalarınız ve ayarlarınız her zaman gizli kalıyor.

3 thoughts on “LG G2 İçin Misafir Modu Nedir? Nasıl Yapılır?”
  1. misafir moduna aldıgım uygulamalr ana ekrandada yani her 2 ekrandada gözüküyor nasıl kaldırabilirim ana ekrandan sadece misffir moduda olsun istiyorum

    1. Şu an elimizde G2 olmadığı için kesin bilgi vermemiz doğru olmaz. Biraz daha araştırma yapın lütfen.

  2. Çok iyi telefona benziyo çok beğendim gerekli bilgiler isterseniz youtube den lg g2 incelemelrini izleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir