LG G2 D802 Ekran Görüntüsü Alma

LG G2 D802 telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü kaydederek, daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da herhangi bir amaçla paylaşımda bulunmak mümkün. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemi kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. isimlerle adlandırılan özellik sayesinde, bilgisayarlarda ‘print screen’ tuşunun yaptığı işlevin aynısını yapabilir, ilgili görüntüyü telefon galerisinde saklayabilirsiniz.

LG G2 Android işletim sistemi kullanan bir telefon ve bir çok akıllı telefon gibi ekran görüntüsü alma özelliğine sahip. Ayrıca yöntem diğer Android cihazlarla da benzerlik gösterir. Ekran görüntüsünü yakalamak için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanmanız gerekir.

lg g2 ekran goruntusu almaG2’nin açma-kapama ve ses gibi fiziksel tuşları arkada olduğundan işlemi arka bölümden yapmalısınız. Öncelikle açma-kapama(kilit) tuşuna basın ve hemen ardından ses kısma tuşuna basarak bi süre bekleyin. Ekranda fotoğraf çekildiğine dair bir hareketlenme gördüğünüzde ve bununla birlikte bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.

İşlem örneğini yukarıdaki ‘Kullanıcıya Destek’ videomuzda izleyebilirsiniz.

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir