LG G2 D802 DNS Ayarlarını Değiştirme

 LG G2 D802 telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirerek, internet deneyiminize özgürlük ve hız katmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

DNS ayarlarına ulaşabilmek için öncelikle Wi-fi üzerinden bir ağa bağlanmalısınız. Mobil internet kullanırken DNS ayarları üzerinden değişiklik yapamazsınız.

Dns ayarlarınızda değişiklik yapabilmek için öncelikle wi-fi özelliğinizi açın ve bir ağa bağlanın.

Daha sonra ağ ismine basılı tutun ve çıkan seçeneklerden ‘Şebekeyi düzenle’ seçeneğine dokunun.

Seçeneği dokunmak menüye erişiminizi sağlar. Çıkan menüde en aşağı inerek ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ opsiyonuna dokunun.

Bu bölümde ‘DHCP’ olan  ‘IP ayarları’ kısmını ‘Statik’ olarak değiştirmek, sizi ilgili bölüme ulaştırır.

FOTOĞRAFLARIN BÜYÜK HALİ İÇİN LÜTFEN İLGİLİ FOTOĞRAFA TIKLAYIN

DNS 1 ve DNS bölümüne yeni DNS ayarlarını girin ve ‘Kaydet’ yaparak çıkın. Son olarak wi-fi özelliğini kapatıp açmak, yeni ayarların geçerli olmasını sağlayacaktır.

İşlem bu kadar! Artık internetiniz daha hızlı ve daha özgür.

Author: Tayfun Sağır

21 thoughts on “LG G2 D802 DNS Ayarlarını Değiştirme

   1. Saolun bende de tıklanmıyordu. “Şifre değişmedi” yaziyor ya, ellemiyordum. Aynen şifre yazıp aktif ettim “Kaydet”i

 1. Arkadaşlar dns ayarını yaptım ama sadece wifi bağlıken youtube acılıyor 3g de acılmıyor ağ hatası diyor bilen varmı kardeşler

 2. Merhaba. bilgi için tesekkürler. Aslında yapmayan arkadasların biraz dikkatli dawranması olayları çözebilir. Kaydet seçeneginin aktik olmamasının sebebi alt menüye ulaşırken yukarıda ki wi-fi şifresini girmemektir. Biraz dikkat edersek paylaşımcı arkadaşlarıda zan altında bırakmayız.

 3. slm arkadaşlar bendede lg g2 var bende dns ayarlarını yapamamıştım,ama

  arkadaşın yukarıda resimle anlattığı gibi yaptım olmadı,ama
  resimde göterecektim ama resimleri alamadım yazıyom uygulayın
  ——————————————————————-
  bu yazdıgımı harfiyen yapın oluyor lg g2 16 gb benimki

  şifre bölümünü manual yazıyorsunuz aşağı inip dns,leri girdiyinizde kaydet butonu aktif olmyor aktif olması için tekrar yukarı gidip işaretlemiş oldugumuz şifre kutucugu kaldırıyoruz ondan sonra kaydet butonu aktif olyor herkese hayırlı olsun yapayan arkadaşlar mail atsınlar saygılar.

 4. Ben denedim ve oldu. IP ayarlarını Statik seçince “Kaydet” tuşu ilk etapta pasif görünüyor, Ancak Ağ şifresini yeniden girdiğinizde “KAYIT” tuşu aktif oluyor. Bilginize…

  1. teşekkürler,kesinlikle dediğiniz gibi..Şifreyi tekrar girince kaydet tuşu aktif oluyor..

 5. ben lg g2 kullanmaktayım dns ayarını sizin anlattınız gibi yapıyorum sıkıntı yok ama kaydetme olayına geldiğimde kaydetmiyor başka marka kaç tane telefondan denedim oldu benim telefonumdan daha dandik telefonlarda bile oluyo gelgelelimki benim telefonumda olmuyor ne yapmam lazım

  1. güncellenmiş cihazlarda root yetkisi istiyor. telefonu rootlamanız gerekecek. root işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkarır, ayrıca elimizde şu an bu modelden olmadığı için root ile ilgili detaylı bilgi veremiyoruz.

 6. koyduğunuz resimde kaydet tuşu inaktif olarak gözüküyor. bende de aynı şekilde. koyduğunuz resimden sizinde işlemi yapamadığınız anlaşılıyor.

  1. Serdar bey merhabalar. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki ceplik.com’da test edilmemiş hiç bir bilgi paylaşılmaz!

   DNS değiştirme makalelerimizde ekran görüntüsü alabilmek için son aşamada DNS numarası girişi yapmıyoruz. Ancak makale DNS değişikliği yapıldığına emin olunduğu an yazılmıştır. Öyle ki bu görselleri başka bir yerden bulma ihtimalimiz yok. Ayrıca IP ve DNS adreslerimizi herkesle paylaşmak gibi bir zorunluluğumuzun da olmadığını düşünüyoruz!!!

   Eğer kaydet butonunuz aktif değilse ya geçersiz DNS numaraları giriyorsunuz ya da cihazınız yazılımsal bir sorunla karşı karşıya.

   Yukarıda anlatılan yöntem sadece LG G2 için değil tüm Android 4 versiyonlu telefonlar için aynıdır. İsterseniz başka bir telefondan deneyerek emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.