LG G Flex 2’ye Nasıl Format Atılır?

LG G Flex 2 akıllı telefonunuzun desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz, telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız uygulama hataları gibi yazılımsal sorunlar gibi hatalarla karşılaşmakta iseniz, format atma yöntemiyle bu sorunlardan kurtulmanız mümkün.

LG G Flex 2’ye format atmadan önce telefonunuzun şarjı minimum %25 olmak zorunludur! Peki neden? Çünkü bu işlem uzun da, kısa da sürebilir. Eğer şarjınız düşük seviyede ise ve format atma işlemi sırasında kapanırsa, yazılımsal sorunlar oluşabilir, hatta belki bir daha açılmaz. Sim kartınızın veya hafıza kartınızın telefonda olmasında her hangi bir sakınca yoktur ve bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmıyor.

LG G Flex 2’ye format atmak için 2 farkı yol bulunmakta ve birincisi menü üzerinde iken, ikincisi tuş formatı şeklindedir. İlk yöntem şu şekildedir. Menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil. Son dokunuş ile birlikte telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış bir şekilde yeniden başlar. Ve telefonunuzu kişiselleştirip, yeniden kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Android 5.1.1 ile beraber gelen OEM kilidi özelliği nedeni ile menü harici formattan sonra cihaz Google hesabı istemektedir. Telefonda daha önce kullanmış olduğunuz gmail hesabını girerek kilidi açabilirsiniz. Gmail hesabını bilmiyorsanız internette anlatılan OEM kilidini kırma yöntemlerini denemeniz gerekecek. Yöntemler işe yaramazsa yetkili sevisine baş vurmanız gerekecek.

lg-g-flex-2-forma-atmaAndroid 5 Lollipop Sürümüne Sahip G Flex 2 Kullanıcılarının İzlemesi Gereken Yol

 • 1.Adım: Cihazınızda güç tuşu ve ses kısma tuşlarını kullanarak aynı anda birkaç saniye basılı tutalım, LG logosu geldikten sonra güç tuşunu bırakıp tekrar basıyoruz (güç tuşunu bırakıp tekrar basıyoruz ama ses kısma tuşuna basmaya devam ediyoruz) ve birkaç saniye sonra format ekranına geçiş yapacağız.
 • 2.Adım: Format ekranına geldiğinizde ses kısma, ses açma ve güç tuşlarını kullanacaksınız. Format ekranında ses kısma tuşunu kullanarak Yes seçeneğinin üstüne gelip, güç tuşuna basıp onaylayalım. Tekrar bu işlemi yapmak için sizden onay istiyor gene aynı şekilde yaparak Yes seçeneğine gelip güç tuşuna basarak onaylayalım. Format tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlayacaktır.  Artık telefonunuzu yeniden kişiselleştirip  kullanabilirsiniz.

Android 6 Marshmallow Sürümüne Sahip G Flex 2 Kullanıcıların İzlemesi Gereken Yol

 • Telefonumuzu Kapatıp ses kısma ve güç tuşlarına basın ve telefonu açın. Ekrana Recovery Mode yazısı geldiğinde tuşları bırakın.
 • Bir süre sonra mavi ve turuncu yazıların olduğu bölüme geleceğiz. Burada dokunmatik çalışmaz Güç tuşu, Ses kısma Tuşu ve Ses açma tuşunu kullanacağız.
 • Ses kısma tuşu ile ‘Wipe data\ factory reset’ seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basarak onaylıyoruz.
 • Ses kısma tuşu ile ‘Yes’ seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuyla onaylıyoruz.
 •  Ses kısma tuşu ile ‘Wipe cache partition’ seçeneğinin üzerine gelip güç tuşu ile onaylıyoruz.
 • Ses kısma tuşu ile ‘Yes’ Seçeneğinin üzerine gelip onaylıyoruz.
 • Güç Tuşu ile ‘Reboot system now’ seçeneğini onaylıyoruz. 

LG G Flex 2’nizin kurulumunu yaparak telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz

 

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “LG G Flex 2’ye Nasıl Format Atılır?

  1. Merhaba, format ile düzelmiyorsa cihaza yazılım yüklenmesi gerekecek, bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadığı için maalesef bu konuda size yardımcı olamayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.